Start arrow Wydarzenia
Wydarzenia PDF Drukuj Email


orkiestra
 
20 lat w jeden jubileuszowy wieczór!
 
Trudno zamknąć historię naszej orkiestry w jednym koncercie, przez te dwie dekady wydarzyło się bowiem mnóstwo – poznaliśmy wspaniałych ludzi, wybitnych artystów, braliśmy udział w niezliczonej ilości fenomenalnych projektów, spotykaliśmy się ze słuchaczami w całym kraju! Nie ma jednak jak w domu, dlatego też Koncert Jubileuszowy orkiestry musiał odbyć się w naszej ukochanej Bydgoszczy i nie mogło zabraknąć przyjaciół: zespołu Żuki, Joachima Perlika czy Piotra Salabera.

 czytaj więcej  

 
 
 
jubileusz
20-lecie Orkiestry im. Johanna Straussa
 
"Dzięki muzykom Orkiestry człowiek rozumie co to jest art & science. Bo tak naprawdę wszyscy należymy do tego magicznego świata, tylko że w odmiennym wymiarze. Kontakt z tą piękną muzyką dostarcza wrażeń, wzruszeń i przeżyć. I to jakich wrażeń, i jakich wzruszeń. To jest art. Tego nie daje science." – tak o Orkiestrze napisał kiedyś prof. Bogusław Buszewski, Kierownik Zakładu Chemii Środowiska i Ekoanalityki UMK w Toruniu. Dziś, po ponad tysiącu wspaniałych, różnorodnych, niezapomnianych koncertach, aż trudno uwierzyć, że zespół ten stworzony był ze skromnym założeniem, aby występować zaledwie kilka razy w roku.
 
 

 

 11 lipca 2014 roku podczas Jubileuszowej X Wielkiej Gali Tenorów burmistrz Ciechocinka, Leszek Dzierżewicz, niespodziewanie wyczytał nazwisko Marka Czekały, któremu chwilę później wręczył przepiękną pamiątkę wspólnych koncertów w zabytkowej Muszli Koncertowej w Ciechocinku, gdzie co roku odbywa się Gala Polskich Tenorów.
 
 
 
 

 
 
Medal

 8 czerwca 2013 roku, jeszcze przed rozpoczęciem koncertu zorganizowanego z okazji kongresu na temat muzykoterapii, Marek Czekała zaskoczony został przez przedstawicieli Towarzystwa Przyjaciół Ciechocinka. Sprawili mu oni niespodziankę wręczając Medal im. prof. Leonarda Lorentowicza za wybitne zasługi dla Uzdrowiska Ciechocinek. 

 

czytaj więcej

  

 KoncertCiechocinek już od kilku lat staje się w lipcu naszym drugim domem, albowiem co roku wyruszamy na dwutygodniowe spotkanie z podopiecznymi Fundacji „PRO OMNIBUS”, by wziąć udział w warsztatach i koncertach organizowanych w ramach konkursu piosenki dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.

 

 


Jubileusz w Grudziądzu


 

 

 17 września 2011 roku odbyła się uroczysta Gala Jubileuszowa z okazji 2o-lecia istnienia Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu. Szef orkiestry, Marek Czekała, był w tym wyjątkowym dniu w teatrze przy ulicy Focha w Grudziądzu, by w imieniu całego zespołu złożyć gratulacje i wyrazy uznania dla wszystkich tych, którzy przyczynili się do wielu wspaniałych sukcesów CK Teatr.

 

czytaj więcej

 

 

 

 

 Serce za uśmiechJuż od kilku lat członkowie naszej orkiestry rezerwują sobie czas w lipcu, aby spędzić go razem z uczestnikami Ciechocińskich Impresji Artystycznych, dlatego również i w tym roku nie mogło nas tam zabraknąć. Była to szczególna, jubileuszowa edycja, albowiem festiwal dzieci i młodzieży niepełnosprawnej odbył się już po raz piętnasty pod honorowym patronatem Pierwszej Damy RP Anny Komorowskiej, a jego uczestnicy zaśpiewali z naszą orkiestrą już po raz piąty. Ponownie udowodnili, że są artystami na najwyższym poziomie, tym zdolniejszymi, że potrafią przełamywać swoje słabości, dążyć do wymierzonych celów i je osiągać. Za każdym razem wiele się od nich uczymy, a wspólna praca przynosi mnóstwo radości i wzruszeń.
 Płyta Udało się! Trzy miesiące po Wielkim Koncercie Jubileuszowym trzymamy wreszcie w rękach naszą pierwszą płytę CD z muzyką operetkową! 

Tak wspaniały koncert nie może popaść w zapomnienie, dlatego postanowiliśmy utrwalić go na płycie CD.  Płyta wydana została w t.zw. Digipacku, a w książeczce znaleźć można krótką historię orkiestry, życiorysy solistów: Agnieszki Olszewskiej, Magdaleny Polkowskiej, Tomasza Madeja oraz Dariusza Stachury, a także dokładny spis muzyków, którzy 11 września 2010 roku brali udział w koncercie na Wyspie Młyńskiej. 

  

orkiestraPiękna, słoneczna pogoda, wspaniałe otoczenie urokliwej, zielonej Wyspy Młyńskiej, tłumy słuchaczy przed sceną, "oklaski owacyjne", znakomita atmosfera - tak było w sobotę 11 września na naszym Wielkim Koncercie Jubileuszowym. Czego chcieć więcej?

czytaj więcej

Zapraszamy do działu "Galeria", gdzie znaleźć można zdjęcia z koncertu.

zobacz

 

 


 

 
plakat
11 września o godzinie 19.00 na Wyspie Młyńskiej odbędzie się Wielki Koncert Jubileuszowy Orkiestry im. Johanna Straussa z Bydgoszczy, którą 15 lat temu założył Marek Czekała.

Będzie to dzień wyjątkowy, bo przepełniony wyjątkową muzyką i znakomitymi wspomnieniami. Zaczynaliśmy 15 lat temu, kiedy to nawet nam się nie śniło, że kiedyś obchodzić będziemy tak wspaniały jubileusz, z okazji którego damy wielki koncert dla mieszkańców naszego miasta! Koncert ten, nad którym patronat honorowy objął sam Prezydent Miasta Bydgoszczy, Konstanty Dombrowicz, przypominać będzie o początkach Orkiestry, zatem królować będzie głównie operetka i utwory Straussa. Choć nie tylko…. ale przecież nie możemy zdradzać wszystkich niespodzianek czekających nas tego wieczoru!
 
czytaj więcej  
 
 
 
 
 

 
ImpresjeJuż po raz czwarty Orkiestra Symfoników Bydgoskich Marka Czekały wyruszyła w lipcu do Ciechocinka, aby przeżyć i przepracować dwa niesamowite tygodnie. Przez cały rok czekamy na kolejną edycję Festiwalu Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej organizowanego przez Fundację „PRO OMNIBUS”, ponieważ często przez cały rok nie doznajemy tylu wzruszeń, radości i innych niezwykłych emocji, co przez te dwa tygodnie w Ciechocinku - emocji wywoływanych przez młodych ludzi, których tam spotykamy. Ten rok był wyjątkowo fantastyczny – za każdym razem jesteśmy zaskoczeni niezwykle wysokim poziomem artystycznym uczestników i postępów jakie robią z roku na rok oraz podczas zaledwie tych dwóch tygodni!

czytaj więcej


 

Nagroda

 

 Marek Czekała, założyciel i kierownik Orkiestry im. Johanna Straussa odbierze w Grudziądzu statuetkę Aleksandra, która przyznawana jest osobom zasłużonym dla rozwoju grudziądzkiej sceny. Jak twierdzi sam laureat, statuetka jest wyróżnieniem nie tylko dla niego, ale dla całej jego orkiestry.

 

 

 
       

© orkiestra.bydgoszcz.pl 2006