Aktualności

Witamy w dziale 'Aktualności'! Tutaj będziemy Państwa informować, gdzie i z kim ostatnio występowaliśkmy oraz co nowego udało nam się osiągnąć. A zatem - miłej lektury!

(Fot. Michał Mielewczyk - http://www.mielew.pl/)

Prosimy o niekopiowanie i nierozpowszechnianie zdjęć bez zgody autora.

Zapraszamy również na naszą stronę na Facebooku (www.facebook.com/OrkiestraSymfonikowBydgoskich).

 

 

16 czerwca 2019 roku na zakończenie imprezy "Muzyczne Błonie" wystąpiliśmy z Wielką Galą Operetkową. Hasło przewodnie brzmiało "gramy vabank!", toteż aby nasza orkiestra mogła wystąpić Emilia Czekała musiała wylosować specjalną kartę - całe szczęście się udało, bo przygotowaliśmy na ten wieczór bardzo ciekawy program! Było elegancko, choć nie zabrakło muzycznych dowcipów, w czym specjalizują się znakomici soliści: Marcela Wierzbicka oraz Dominik Opaliński, którzy po każdym wykonywanym przez siebie utworze otrzymywali gromkie brawa. Emilia Czekała także dbała o to, by publiczność była w nieustannie dobrych humorach - pod koniec koncertu nie było łatwo się rozstać! Dziękujemy mieszkoańcom Błonia za tak sympatyczny wieczór!

9 czerwca 2019 roku mieliśmy ogromną przyjemność wystąpić w Krośnie przepięknie położonym u progu Bieszczad. W Parafii św. Piotra Apostoła i św. Jana z Dukli zabrzmiał nasz Koncert Papieski "Podążaj za mną", który łączy ze sobą piękną muzykę, poezję Jana Pawła II i teksty o jego życiu i naukach, które z sentymentem wygłosiła Emilia Czekała. Jako że występowaliśmy dla Dyrekcji Regionalnych Lasów Państwowych nie mogliśmy rozpocząć inaczej jak Hymnem Leśnika, później zmieniliśmy nieco nastrój, a Dominik Opaliński oraz Marcela Wierzbicka zachwycili publiczność interpretacją takich kompozycji jak "Ave Maria" Cacciniego czy "Ave Verum" Jenkinsa. Całość zakończyło wspólne odśpiewanie Barki - był to niezmiernie wzruszający moment! Wśród publiczności znalazł się m.in. abp Mieczysław Mokrzycki, sekretarz naszego Papieża Polaka, który gorąco dziękował nam za artystyczne doznania. Nie mogło być dla nas nic cenniejszego niż słowa uznania od człowieka, który był tak blisko bohatera naszego koncertu!

26 maja 2019 roku wróciliśmy na chwilę na Akadamię Muzyczną w Bydgoszczy, aby tam wziąć udział w dyplomie młodej, utalentowanej dyrygentki Marty Szymańskiej. Tego dnia rządził Wolfgang Amadeusz Mozart, który sprawił, że Dzień Matki minął wyjątkowo pięknie. Dyplomantka zakończyła dzień wspaniałą oceną komisji - piątką, a my mieliśmy ogromną satysfakcję, że mogliśmy się tej ocenie przysłużyć!

2 marca 2019 roku, czyli ostatnią sobotę karnawału, spędziliśmy tradycyjnie na wspaniałym Balu Wiedeńskim. Gości było w tym roku tak wielu, że wyjątkowo impreza nie miała miejsca w Restauracji Maestra, a piętro wyżej w jednej z pięknych sal budynku Opery Nova. Na parkiecie wirowało mnóstwo eleganckich par, które ceniły sobie muzykę na żywo w naszym wykonaniu, nie zabrakło także atrakcji - m.in. pokazu tańca czy konkursu walca wiedeńskiego, podczas którego straciliśmy na chwilę naszą koleżankę Monikę, gdy została "porwana" przez jednego z gości jako partnerka we wspomnianym konkursie! Nasza szefowa, Emilia Czekała, przygotowała niespodziankę dla gości i zaśpiewała wielki przebój Hanki Ordonówny "Na pierwszy znak", co przyciągnęło na parkiet wielu zacnych uczestników balu, którzy nie schodzili z niego aż do końca naszego występu!

23 lutego 2019 roku ponownie zawitaliśmy do międzywojennej kawiarenki - tym razem Cafe Bodo otworzyło swoje progi we Włocławku w programie zatytułowanym "Miłość ci wszystko wybaczy". Z wielką radością dowiedzieliśmy się, że sala w Centrum Kultury Browar B została wyprzedana, a podczas spektaklu okazało się w dodatku, że była to naprawdę wspaniała publiczność - uczestnicy koncertu chętnie śpiewali, pogwizdywali, a nawet... całowali! Emilia Czekała z wdziękiem przypomniała największe przeboje Hanki Ordonówny, zaś Tadeusz Seibert doskonale odnalazł się w roli amanta, jakim był Eugeniusz Bodo. Piosenki z tamtego okresu nigdy nie przestaną nas zachwycać, a po reakcjach słuchaczy i nie kończących się owacjach i prośbach o bis wnioskujemy, że publiczność ma poodbne odczucia!

16 lutego 2019 roku odbyliśmy prawdziwą podróż w czasie! Z okazji stulecia ZHP miała miejsce uroczysta Gala w stylu lat 20-tych i 30-tych - goście wystrojeni w szale boa, perły czy eleganckie fraki w Hotelu Pod Orłem w Bydgoszczy wyglądali przepięknie, a my muzyką przenieśliśmy ich do Cafe Bodo. W tytułowego Bodo wcielił się Tadeusz Seibert, głosem Ordonki śpiewała Emilia Czekała, a rządziły takie przeboje jak "Umówiłem się z nią na dziewiątą", "Na pierwszy znak" czy "Zimny drań", choć nie zabrakło także wspólnego gwizdania przy "Czy potrafisz Haneczko zagwizdać" - Haneczka niestety gwizdać nie potrafi, na szczęście poratowała ją znakomita publiczność! Nie zabrakło tańca, śmiechu i oczywiście śpiewu wielkim chórem! Atmosfera była doprawdy wspaniała, do międzywojennej polski powracamy nadzwyczaj chętnie, a dla tak wystrojonej publiczności radość była podwójna!

3 lutego 2019 roku wystąpiliśmy w Brodnicy z koncertem noworocznym pełnym tenorowych głosów, uśmiechów, dowcipu i tańca! Na scenie czarowali aż czterej wspaniali panowie: znakomity Jacek Wójcicki, który z każdej piosenki robił prawdziwe show, oraz trzech tenorów: Dariusz Stachura, Adam Sobierajski i Mirosław Niewiadomski, którzy solo zrobili na publiczności ogromne wrażenie, ale we trzech po prostu skradli serca wszystkich słuchaczy! Na "O sole mio" tak oślepiło ich słońce, że musieli założyć okulary (cóż z tego, że nieco przyduże!), przy pieśniach latynoamerykańskich zaskoczyli kapeluszami prosto z Meksyku, a do tego śpiewali, dowcipkowali, świetnie się bawili wraz z publicznością. Za to Jacek Wójcicki był tego dnia i Zimnym draniem i Charlim Chaplinem, i tańczył z krzesłem, i... prawie zrobił szpagat! Wszyscy byli absolutnie zachwyceni! Całości wesołego tonu dodało prowadzenie Emilii Czekały, która z wdziękiem rozbawiała publiczność (mamy nadzieję, że kurczak noworoczny będzie smakował!), za pulpitem dyrygenckim stanął fantastyczny Marek Czekała, a na końcu koncertu powstała także publiczność głośno domagając się bisów!

12 stycznia 2019 roku zawitaliśmy do Żnina, gdzie wzięliśmy udział w X Jubileuszowym Koncercie Noworocznym firmy Inter-Vax - i to podwójnie! Chętnych na występ było tak wielu, że odbyły się tego dnia aż dwa koncerty! Pięknymi głosami zachwycali soliści: Marcela Wierzbicka-Opalińska, Dominik Opaliński oraz Łukasz Ratajczak. Publiczność już od samego początku chętnie realizowała oklaski noworoczne, a jak na "Koncert z uśmiechem" przystało - im dalej w muzykowanie, tym weselej! Może z wyjątkiem końcówki pierwszego koncertu, kiedy soliści z żalem śpiewali: "piwka nie ma" - na szczęście już na drugim koncercie było, a zatem wszystko zakończyło się happy endem! Emilia Czekała bawiła zebranych gości dowcipami, skłaniała do "współudziału" w poszczególnych kompozycjach, a nawet wspólnie w publicznością zapowiedziała kolejny utwór śpiewając wraz z nimi na zmianę "Gdybym był bogaczem". To była prawdziwa radość i czysta przyjemność występować dla tak roześmianej publiczności!

6 stycznia 2019 roku to trzeci dzień z rzędu spotkań ze wspaniałymi słuchaczami - tym razem występowaliśmy dla naszej ukochanej chojnickiej publiczności! Tu także odbyły się aż dwa koncerty - pierwszy wyprzedano w tak ekspresowym tempie, że szybko zapadła decyzja o organizacji drugiego, a dzięki temu mogliśmy cieszyć się muzyką i wspólną zabawą ze słuchaczami jeszcze dłużej! Tym razem królowała miłość, na scenie pięknego, nowiutkiego Chojnickiego Centrum Kultury, zaprezentowały się dwa utalentowane małżeństwa, które walczyły o jak największą ilość przyznawanych przez publiczność róż. Hanna Okońska-Ratajczak oraz Łukasz Ratajczak to para czerwona, zaś Marcela Wierzbicka-Opalińska i Dominik Opaliński to małżeństwo niebieskie, a słuchacze pod koniec koncertu mieli zdecydować, kartkę którego z tych kolorów wrzucić do noworocznych kapeluszy, a tym samym komu przydzielają swoją różę. Wybór był arcytrudny, prowadząca koncert Emilia Czekała oszczędziła jednak publiczności noworocznych stresów i zaproponowała opcję głosu remisowego. Ostatecznie i na jednym i na drugim koncercie różnica głosów okazała się tak niewielka, że wspólnie ze słuchaczami ogłosiliśmy remis. Naszą orkiestrą dyrygował tego dnia Łukasz Hermanowicz, rządziły przeboje operetkowe, a czwórka solistów pomimo rywalizacji pokazała, że łączy ich także wspaniała przyjaźń, gdy wspólnie z wielkim humorem wykonywali ostatnie arie... To był niezwykle wesoły, piękny dzień! Więcej o koncercie przeczytać można na portalu chojnice.com.

5 stycznia 2019 roku daliśmy aż dwa fantastyczne koncerty noworoczne w Grudziądzu. Tego dnia sceną rządziła piękna muzyka, wspaniałe męskie głosy, artyzm wykonawczy i wielka przyjaźń, wystąpił bowiem zespół Tre Voci. Prawdziwym przekrojem repertuarowym, od arii operowych po piosenki taneczne, zadyrygowała z wielkim wdziękiem Anna Janosz, wśród nas znaleźli się także znakomici muzycy z Darek Tarczewski Ensamble, nie zabrakło także przesympatycznego chóru Contrapunkt. O wyśmienity humor słuchaczy zadbała królowa śmiechu, Katarzyna Pakosińska, która podczas drugiego koncertu sprawdziła naszą czujność, gdy wymarzyła sobie wykonać Arię ze śmiechem z całą naszą orkiestrą - pomimo braku materiałów nutowych - udało się! I rzeczywiście było przy tym dużo śmiechu! A że śmiech to zdrowie to można śmiało powiedzieć, że zdrowo weszliśmy w 2019 rok!

4 stycznia 2019 roku wyruszyliśmy aż do Świebodzina by początek roku uczcić wraz z przesympatyczną publicznością! Jak na "Koncert z uśmiechem" przystało było bardzo wesoło - Marcela Wierzbicka-Opalińska oraz Dominik Opaliński po raz kolejny pokazali, że potrafią nie tylko pięknie śpiewać, ale także zachwycić publiczność dystansem do siebie i poczuciem humoru. Marcela zaprezentowała swój perlisty śmiech w Arii Pericoli, a Dominik rozmarzył się o tym, jakby to było, gdyby był bogaczem, a we dwoje nie tylko śpiewali, ale nawet miauczeli! Dyrygował Łukasz Hermanowicz, który podczas Walczyka Śniegowego zaprezentował swój nowy, zimowy wizerunek, a całość z dowcipem poprowadziła Emilia Czekała, która już na samym początku wywalczyła oklaski noworoczne. To był wspaniały wieczór - dziękujemy za tak gorące przyjęcie!

31 grudnia 2018 roku spotkaliśmy się w pięknie odremontowanym Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu z naszymi przyjaciółmi z zespołu ŻUKI oraz Joachimem Perlikiem, aby wraz z nimi oraz wspaniałą grudziądzką publicznością przywitać Nowy Rok. W pierwszej części za pulpitem dyrygenckim stanął Łukasz Hermanowicz, a w muzyce rządziły polskie kompozycje. Zrobiło się nieco melancholijnie gdy wybrzmiewały utwory Krzysztofa Klenczona, Czerwonych Gitar czy Czesława Niemena, choć ostatni utwór ("Nikt na świecie nie wie") wprowadził ożywiony noworoczny nastrój, który kontynuowaliśmy w części drugiej. Publiczność z wielką ochotą wyśpiewywała razem z nami wielkie przeboje Beatlesów, a batutę przejął Marek Czekała, który razem z córką, Emilią Czekała, poprowadził tę część także słownie. Sylwester powinien być spędzony w jak najlepszym towarzystwie - w tym roku nie mogliśmy sobie wymarzyć piękniejszego!

14 listopada 2018 roku wzięliśmy udział aż w dwóch wydarzeniach!

Narodowy Bank Polski zorganizował w hotelu City w Bydgoszczy spotkanie z przedsiębiorcami województwa kujawsko-pomorskiego, które mieliśmy przyjemność uświetnić koncertem. Marta Ustyniak zachwycała śpiewem i poczuciem humoru, uczyła jak porządnie nucić, a wybrańcom siadała na kolanach, jednym słowem - skradła serca publiczności. Emilia Czekała opowiadała o tym, że upływający czas mamy "jak w banku", ale jest na to sposób, choćby polka "Tik-tak", dyskutowała także ze słuchaczami o najlepszych imionach dla kotów (wygrało imię Kredyt!), a później troszkę pomiauczeliśmy... Spotkanie zakończyło się bisem i wspólnym wesołym śpiewaniem, czyli tak jak lubimy najbardziej!

W klubie Orion na bydgoskim Błoniu rządziła tego dnia cudowna muzyka dwudziestolecia międzywojennego. Widowisko "Miłość ci wszystko wybaczy" słowem i muzyką opowiada o losach najjaśniejszej gwiazdy kabaretu przedwojennego - Hanny Ordonówny, wielkiej artystki i patriotki, której los napisał niezwykły życiorys! Emilia Czekała opowiadała dzieje życia tej niesamowitej legendy, Natalia Łęt przepięknie wykonała jej piosenki, a uroku i czaru całemu przedstawieniu dodał chór Contrapunkt, który przyjechał na koncert aż z Grudziądza. Pióra, szale boa, perły, piękne melodie, wspólny śpiew, wspomnienia dawnych lat - niejednemu słuchaczowi zakręciła się w oku łezka, nie brakowało wspaniałych momentów, a oklaskom nie było końca!

11 listopada 2018 roku w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się niezwykły koncert, podczas którego rządziły historyczne pieśni ojczyste oraz pieśni polskie w wyjątkowych aranżacjach. W Kościele Pocysterskim oo. Paulinów wystąpiła ponad setka artystów - prócz naszej rozbudowanej orkiestry, połączone chóry (Chór Akademicki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, The Hoor oraz Wągrowiecki Chór Kameralny) oraz znakomici soliści (Karolina Makuła, Łukasz Seremet, David Roy). Dyrygował tego dnia Tomasz Kotwica, pomysłodawca całego tego niepodległościowego muzycznego zamiesznia, któremu należą się ogromne gratulacje, zadanie to bowiem nie było łatwe, a koncert wypadł znakomicie! Na zakończenie wykonaliśmy wspólnie Hymn Polski, co przypieczętowało uroczystą atmosferę, która udzieliła się wszystkim tego niezwykłego wieczoru!

7 listopada 2018 roku w Kościele Akademickim pw. Ducha Świętego w Toruniu odbył się koncert pamięci zmarłych członków społeczności akademickiej. Pod kierunkiem Arkadiusza Kaczyńskiego wykonaliśmy Arię z suity orkiestrowej D-dur nr 3 Jana Sebastiana Bacha oraz przejmujące Adagio for Strings Samuela Barbera. Następnie batutę przejął gość z Francji, Lionel Berbain i to on zadyrygował wspaniałym Requiem Gabriela Faure. Zaśpiewał Chór Akademicki UMK w Toruniu oraz soliści: Tatiana Veksler i Michał Hajduczenia. Ostatnia część zabrzmiała wyjątkowo, bowiem słuchaczy dobiegł dźwięk kościelnych organów (za sprawą Danuty Szymy), a z góry piękne głosy chóru młodzieżowego Inovroclaviensis Cantans przygotowanego przez Izabelę Szymę-Wysocką. Muzycznych emocji było więc co nie miara, poniosły one naszą publiczność tak bardzo, że oklaskom nie było końca!

4 listopada 2018 roku w przepięknie oświetlonym kościele pw. Jezusa Miłosiernego w Brodnicy zabrzmiały wspaniałe kompozycje mające uczcić pamięć tych, którzy już odeszli: Requiem d-moll Gariela Faure, Kanon D-dur Johanna Pachelbela czy słynna "Aria na strunie g" Jana Sebastiana Bacha. Zaśpiewał Chór Akademicki UMK w Toruniu, a partiami solowymi zachwycili Tatiana Veksler i Michał Hajduczenia. Całość od pulpitu dyrygenckiego poprowadził Arkadiusz Kaczyński - batutę przejął od Izabeli Szymy-Wysockiej, która dyrygowała chórem w utworach a capella na samym początku koncertu. Zróżnicowanie programu było więc duże, a całość zwieńczył hymn Polski - za kilka dni 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, a to powód do dumy, który trzeba uczcić co najmniej muzycznie!

20 października 2018 roku wzięliśmy udział we wspaniałej Gali Biznesu Oriflame. W tym roku hasłem przewodnim była Symfonia Sukcesu i mieliśmy zaszczyt tę symfonię zaprezentować. Towarzyszyli nam znakomici wokaliści - nasza szefowa Emilia Czekała, Kacper Andrzejewski i Tadeusz Seibert. Całość rozpoczęła przepiękna melodia z filmu "Gladiator", którą solowo na skrzypcach wykonała Monika Kamińska, a nasz dyrygent, Marek Czekała, na chwilę opuścił orkiestrę, aby przekazać batutę pani prezes i zaprosić ją do przywitania kilkutysięcznej publiczności. Potem zabrzmiały takie przeboje jak "Shape of you", "You're the One That I Want", "Życie jak poemat" czy "We are the Champions". Na koniec wykonaliśmy wspólnie z uczestnikami gali utwór napisany specjalnie na tę okazję - "Możesz wszystko". I rzeczywiście po spotkaniu z tyloma ludźmi i tak energetyzującej atmosferze, mamy poczucie, że możemy wszystko!!!

12 października 2018 roku uczciliśmy w Wąbrzeźnie zbliżający się Dzień Edukacji Narodowej "Koncertem z uśmiechem". Zebranym w Wąbrzeskim Domu Kultury nauczycielom zafundowaliśmy chwilę odpoczynku, choć czasem zdarzało nam się wywołać ich do tablicy, by wraz z nami wykonali niektóre utwory. Emilia Czekała co chwilę poruszała kwestie, w których pomagali jej specjaliści różnych dziedzin: to nauczyciele historii, to niemieckiego, a nawet WF-u! Marcela Wierzbicka-Opalińska oraz Dominik Opaliński zachwycali za to nieskończonym poczuciem humoru i swobodą - Marcela w szlafroku śpiewała, że "boi się sama spać", a Dominik miaucząco konfrontował się ze słuchaczami. Skończyło się pożegnaniem po polsku i owacjami na stojąco - oby ta pozytywna atmosfera utrzymywała się przez cały rok szkolny!

11-12 sierpnia 2018 roku odbyła się ósma edycja Chojnickich Nocy Operetkowych. Emilia Czekała już na samym początku przyznała, że z roku na rok poprzeczka postawiona jest coraz wyżej, a dobór programu to coraz większe wyzwanie i faktycznie poziom tegorocznego festiwalu był bardzo wysoki, a publiczność zarówno w sobotę jak i w niedzielę nie chciała wypuścić artystów ze sceny. Pierwszego dnia rządził król operetki Johann Strauss i jego słynne dzieło „Baron cygański”. Wśród przepięknej scenografii pojawiali się śpiewacy o wspaniałych głosach i wielkiej chryzmie: Marta Wyłomańska wcieliła się w Saffi, Hanna Okońska w Arsenę, Małgorzata Ratajczak w cygankę Cziprę, Janusz Ratajczak w Sandora Barinkaya, Łukasz Ratajczak w Ottokara, zaś Tomasz Łuczak zagrał aż dwie postaci: Kalmana Żupana oraz Księcia Homonaya. Nad muzyczną całością czuwał znakomity dyrygent, Jerzy Wołosiuk. Emilia Czekała przytaczała treść poszczególnych aktów przed ich rozpoczęciem, a potem rządziła już głównie muzyka i śpiew – ku uciesze słuchaczy, którzy wraz z artystami śpiewali najsłynniejsze operetkowe fragmenty.
Drugiego dnia serca publiczności przywłaszczone zostały przez trzech niezwykłych tenorów z grupy Tre Voci. Voytek Soko Sokolnicki, Mikołaj Adamczak oraz Miłosz Gałaj zachwycili rekordowo liczną publiczność nie tylko śpiewem, ale także otwartością, dowcipem i czasem zaskakującym jak na tenorów repertuarem. Koncert z lekkością i wdziękiem poprowadziła Emilia Czekała, która poprosiła zebranych o włączenie światełek w telefonach komórkowych podczas utworu „Hallelujah” – efekt był oszałamiający! Pięknych momentów zresztą nie brakowało, ale były też te żywiołowe, gdzie słuchacze proszeni byli o głośny śpiew i ochoczo przystępowali do pomocy! Naszą orkiestrę od pulpitu dyrygenckiego poprowadził Marek Czekała, ulubieniec chojnickiej publiczności! Zakończyło się wielkim roztańczeniem i trudno było się rozstać. Ta edycja Chojnickich Nocy Operetkowych z pewnością na długo pozostanie nam w pamięci – już się nie możemy doczekać następnej!
Na portalu chojnice.com znaleźć można zarówno relację z dnia pierwszego, jak i drugiego, zaś na chojnice24.pl przeczytać można artykuł o całym festiwalu.

7 lipca 2018 roku wystąpiliśmy na XIV już edycji Wielkiej Gali Tenorów w przepięknej muszli koncertowej w Ciechocinku. Publiczność tradycyjnie dopisała spragniona wspaniałej muzyki i cudownych głosów artystów zaproszonych przez Dariusza Stachurę i z pewnością się nie zawiodła - świadczyły o tym ogromne owacje i niekończące się wołania o bis. Gala zaczęła się już dzień wcześniej, w piątek odbył się bowiem Turniej Polskich Akademii Muzycznych i pojedynek basów (zwyciężył znakomity Łukasz Jakubczak i Akademia Muzyczna w Bydgoszczy - gratulujemy!), a nasza orkiestra miała swoją reprezentację w postaci uroczej Emilii Czekały, która poprowadziła ten ekscytujący konkurs. W sobotę oddała jednak mikrofon legendarnemu redaktorowi, Maciejowi Orłosiowi, który ciekawie opowiadał i zapowiadał rewelacyjnych artystów - Sopranissimo (Agnieszka Sokolnicka, Agnieszka Adamczak i Joanna Horodko) oraz Tre Voci (Wojciech Sokolnicki, Mikołaj Adamczak i Miłosz Gałaj) z Dariuszem Stachurą na czele. Dyrektor festiwalu serca publiczności ciechocińskiej skradł już dawno i to uwielbienie nie przemija, a patrząc na jego wspaniałe występy doprawdy trudno się dziwić! Ciechocińscy słuchacze mają teraz w dodatku nowych ulubieńców - owacje po występach Sopranissimo i Tre Voci nie miały końca, artyści zachwycali kunsztem, pomysłowością muzycznych opracowań, ale też poczuciem humoru i osobowościami. Naszą orkiestrę zza pulpitu dyrygenckiego jak zwykle świetnie: z wielką uwagą, wyczuciem i melodyjnością tak chwaloną przez wszystkich solistów, poprowadził nasz były szef, Marek Czekała. Koncert był nadzwyczaj udany, a pochwał i zachwytów nie było końca!

24 czerwca 2018 roku było "Ach, jak przyjemnie" podczas koncertu zorganizowanego w ramach festiwalu wodniaków Ster na Bydgoszcz. Na tę okazję nawet dyrygent naszego orkiestrowego statku, Łukasz Hermanowicz, przywdział kapitańską czapkę! Królowały wakacyjne przeboje, słoneczne dźwięki, falujące melodie i gorące rytmy! Gorąca była także nasza publiczność, która śpiewała, tańczyła, falowała pomimo momentami padającego deszczu - byli niezniszczalni! Ale tutaj trudno się dziwić - swoimi wyjątkowymi głosami zachwycali znakomici wokaliści: Jagoda Kret, Michał Grobelny i Arek Kłusowski. Zaśpiewała także Emilia Czekała, która prowadziła koncert słownie rzucając anegdotami i rozgrzewając publiczność wszelkimi zadaniami specjalnymi. Zabrzmiał także piękny Obój Gabriela w wykonaniu Mirosława Kulczyńskiego. Kto nie był niech żałuje, ponieważ atmosfera była absolutnie niepowtarzalna!!!

23 czerwca 2018 roku daliśmy w Chełmnie koncert "Tolerancja przez muzykę" - firma Mondi zaprosiła nas, abyśmy przedstawili dwa muzyczne światy. Za pulpitem dyrygenckim stanął nasz energiczny gość z Izraela, Amos Talmon, który w pierwszej części wprowadził publiczność w świat muzyki klasycznej i opery, zabrzmiały kompozycje Verdiego, Gimeneza czy Suppe, a nawet druga część koncertu Mozarta w wykonaniu solistki z Wiednia, Stephanie Stockhert. W drugiej części rządził jednak rock-n'roll - na scenie pojawił się zespół Eljazz Band z Józefem Eliaszem na czele, a znakomici wokaliści: Łukasz Piasecki oraz Adam Wasiela udowodnili, że Elvis żyje. Emilia Czekała, zadbała o nieco zziębniętą publiczność i zaproponowała oklaski rock'n'rollowe, dzięki którym słuchacze mogli się rozgrzać, a w trakcie drugiej części tłumaczyła ciekawostki przytaczane przez naszego dyrygenta, Amosa Talmona - wielkiego fana Elvisa Presleya! Na nieco mokrym parkiecie pojawili się znakomici tancerze z Teatru Tańca z Sopotu, do których dołączyła na końcu caaaała roześmiana publiczność! I nawet deszcz nie mógł przerwać tego roztańczonego szału - rock'n'roll wygrywa nawet z deszczem!!!

3 maja 2018 roku uczciliśmy Święto Konstytucji 3 Maja w Kwidzynie wraz z rozśpiewaną publicznością! Po słonecznej próbie na pięknym Placu Jana Pawła II, deszcz w godzinę koncertu zmusił nas do przeniesienia występu do teatru. To właśnie tam zabrzmiały najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne, które fantastycznie intonował Łukasz Ratajczak -  towarzyszył mu cały chór uzbrojonych w śpiewniki patriotów zasiadających na widowni. Emilia Czekała opowiadała, w jakich okolicznościach pieśni powstały, wspomniała najbardziej zasłużonych Polaków, a nawet ogłosiła konkurencję w śpiewaniu na grupy. Był to dzień w barwach biało-czerwonych, któremu towarzyszyło mnóstwo wzruszeń i patriotycznych emocji.

8 marca 2018 roku odbył się bardzo piękny, bo kobiecy koncert - w Dzień Kobiet nie mogło być inaczej! W Rogoźnie panie królowały nie tylko wśród publiczności, ale także na scenie, bowiem w rolach głównych wystąpiły tego dnia urocze wokalistki z grupy Singin' Birds. Czarowały śpiewem, ruchem scenicznym i zdobyły serca publiczności także ze względu na swoją otwartość i dystans do swych kobiecych grzeszków, o których opowiedziały "dwa słowa". Muzyka była tak energetyzująca, że my również ruszyliśmy w tany zaraz za naszym dyrygentem, Łukaszem Hermanowiczem, a dołączyli do nas nawet niektórzy słuchacze! Zresztą był to magiczny wieczór i wszystkie życzenia się spełniały - podczas "Piosenki zimowej" spadł śnieg, a w trakcie "Chcę więcej" sypnęło złotem! Poza tym spełniło się życzenie najważniejsze - cudowna publiczność!!! I jak tu nie wracać częściej do Rogoźna?

7 marca 2018 roku zagościliśmy w "Cafe Bodo" w Nowym Dworze Mazowieckim, by tam uczcić nadchodzący Dzień Kobiet. Batutą zarządzał Łukasz Hermanowicz, w tytułowego Eugeniusza Bodo ponownie znakomicie wcielił się Tadeusz Seibert, piosenkami Ordonki zachwycała Emilia Czekała, a wraz z naszymi solistami tańczyła i śpiewała grupa Contrapunkt, która dodatkowo przygotowała dla szczęśliwie wybranych pań tradycyjne tulipany. Piosenka "Baby, ach te baby" zabrzmiała tego dnia wyjątkowo, a dzięki utworowi "Czy potrafisz Haneczko zagwizdać" paniom przesłanych zostało mnóstwo całusów! Publiczność tak się rozśpiewała, że nie chciała nas wypuścić ze sceny i owacjami na stojąco prosiła o więcej, a my z wielką przyjemnością zabisowaliśmy! Dziękujemy za wspaniałą atmosferę!

4 marca 2018 roku daliśmy pierwszy w tym roku koncert z okazji Dnia Kobiet. W Lubieniu Kujawskim rządziła tego wieczoru operetka - Hanna Okońska zachwycała śpiewem i tańcem wszystkich słuchaczy, jednak szczególnie szczęśliwca, którego do wspólnego tańca zaprosiła! Łukasz Ratajczak zasłużył na wspaniałe oklaski owacyjne, gdy przez baaardzo długi czas nie schodził ze słynnego dźwięku w "O sole mio", a później uwiódł wszystkie brunetki, blondynki, rude i szatynki w wielkim przeboju Jana Kiepury. Emilia Czekała podpowiadała zaś, jak postępować z prawdziwą kobietą i często z przymrużeniem oka dowcipnie opisywała cechy słabej płci. Publiczność bawiła się wyśmienicie, oklaskom nie było końca i pomimo niskiej temperatury atmosfera była prawdziwie gorąca!