Aktualności

Witamy w dziale 'Aktualności'! Tutaj będziemy Państwa informować, gdzie i z kim ostatnio występowaliśkmy oraz co nowego udało nam się osiągnąć. A zatem - miłej lektury!

(Fot. Michał Mielewczyk - http://www.mielew.pl/)

Prosimy o niekopiowanie i nierozpowszechnianie zdjęć bez zgody autora.

Zapraszamy również na naszą stronę na Facebooku (www.facebook.com/OrkiestraSymfonikowBydgoskich).

 

 

13 września 2019 roku na sali o niezwykle dźwięcznej nazwie "Czardasz" wraz z wieloma znamienitymi gośćmi uczciliśmy Dzień Budowlańca. Atrakcji było tego wieczora całe mnóstwo - wspaniałe nagrody, ciekawe przemówienia, szereg odznaczeń (przyznawanych m.in. przez gospodarza wieczoru, firmę Mat-Bud z  prezesem Jackiem Rutkowskim na czele) i wreszcie: nasz koncert. Głosem zachwycała Marta Ustyniak, która w pewnym momencie przywdziała nawet kask budowlany, by przez chwilę poczuć się jak bohater święta, które obchodziliśmy - wyglądała w nim oczywiście świetnie! Nie mogło zabraknąć czardasza, choćby ze względu na miejsce, w którym się znaleźliśmy, ale zabrzmiały też walce i piosenki 20-lecia międzywojennego. Emilia Czekała z wdziękiem poprowadziła całą imprezę, a na końcu wszyscy chórem odśpiewaliśmy gromkie "sto lat"!

10-11 sierpnia 2019 roku już po raz dziewiąty (!) odbyły się Chojnickie Noce Operetkowe. W tym roku pierwszego dnia rządziła skrząca się dowcipem i pięknymi melodiami "Wesoła Wdówka" Franciszka Lehara w doskonałym wykonaniu: Jolanta Kremer (Hanna Glawari), Oskar Jasiński (Hrabia Daniło), Monika Rajewska (Walentyna), Włodzimierz Skalski (Baron Mirko Zeta), Bartosz Nowak (Kamil de Rossillon), Jerzy Gościński (Niegus), Marcin Kotarba (Cascada) oraz Marcin Włosiński (St. Brioche). Artyści ci nie tylko po mistrzowsku śpiewali, ale także doskonale sprawdzili się w swoich rolach wywołując to wzruszenie to śmiech. Zachwycali także tancerze Imperial Lviv Ballet, którzy w tę historię pełną perypetii wprowadzali cudowne taneczne widowisko! Naszą orkiestrę od pulpitu dyrygenckiego prowadził tego dnia znakomity Mirosław Kril, któremu wraz z pozostałymi wykonawcami po zakończeniu przedstawienia nie pozwalano zejść ze sceny, tak długo brzmiały bowiem gromkie oklaski! Polecamy artykuł o pierwszym wieczorze na portalu chojnice.com.
Włochy - to właśnie tam wybraliśmy się drugiego dnia! Scena mieniła się zielono-biało-czerwonymi kolorami, a na nią kolejno wchodzili wspaniali artyści. Prosto z pięknej Italii przyjechali Antonella De Chiara, sopranistka o przepięknym głosie, oraz wirtuoz akordeonu, Armando Rizzo. Polskę reprezentowała znakomita sopranistka Marta Ustyniak oraz najlepszy raper wśród tenorów, Adam Sobierajski. Wykonywali oni cudowne włoskie arie i duety m.in. Giacomo Pucciniego czy Giuseppe Verdiego, ale także piosenki neapolitańskie i utwory, które z Włochami się kojarzą, jak melodia z filmu "Ojciec chrzestny". A między utworami Emilia Czekała przybliżała słuchaczom kulturę i geografię Włoch, mówiła o pizzy i spaghetti i o znaczeniu jakie mają kulinaria w życiu każdego Włocha. W jednej z zapowiedzi pomógł jej nawet jej tata, Marek Czekała, który tego dnia dyrygował, ale w pewnym momencie nałożył elegancki kapelusz i zapowiedział: "Złożę wam propozycję nie do odrzucenia..." Chojnicka publiczność wcieliła się w chór rodem z La Scali i wspólnie wyśpiewaliśmy zakończenie koncertu. Warto przeczytać artykuł o IX edycji Chojnickich Nocy Operetkowych, który znaleźć można na portalu chojnice24.pl. Było cudownie, już tęsknimy niepowtarzalnej atmosfery tegoż festiwalu! Do zobaczenia za rok - arrivederci!

6 lipca 2019 roku w amfiteatrze miejskim w Wągrowcu uczciliśmy Jubileusz 20-lecia Stowarzyszenia im. ks. Jerzego Niwarda Musolffa oraz 15-lecia Hospicjum Miłosiernego Samarytanina w Wągrowcu. Na tę okazję przygotowaliśmy "Koncert z uśmiechem", w którym to Marcela Wierzbicka oraz Dominik Opaliński przekomarzają się, miauczą, tańczą, a przede wszystkim pięknie śpiewają! Z okazji roku moniuszkowskiego rozpoczęliśmy koncert od mazura z opery "Halka", a później zabrzmiała także Aria Skołuby, rządziły jednak głównie przeboje operetkowe, które były nieraz tak taneczne, że solistka do tańca prosiła naszego dyrygenta, Marka Czekałę. Koncert w duecie prowadzili Emilia Czekała oraz Leszek Łukomski i często wprawiali publiczność w gromki śmiech, a gdy wśród słuchaczy pojawiła się para młoda, spontanicznie zagraliśmy dla nich "Sto lat", co wprawiło wszystkich w prawdziwie szampańskie nastroje! Nie przeszkodziły nam w tym nawet groźne chmury! O tym, że szanowni jubilaci, stowarzyszenie oraz hospicjum, mają u góry pewne znajomości, świadczyć może fakt, że na czas koncertu przestało padać - i oby zawsze towarzyszyła im taka dobra pogoda i przychylny los!

5 lipca 2019 roku odbyła się XV Wielka Gala Polskich Tenorów. Z okazji zacnego jubileuszu, panów o pięknych tenorowych głosach było wyjątkowo wielu, bo aż jedenastu! Wystąpili: Dyrektor Artystyczny Festiwalu: Dariusz Stachura, Krzysztof Marciniak, Adam Sobierajski, Mirosław Niewiadomski, Jarosław Bielecki, Mariusz Ruta, Przemysław Borys, Krzysztof Zimny, Szymon Jędruch, gość specjalny z Włoch: Antonio Palumbo, a także Tomasz Raczkiewicz, który pełnił aż dwie funkcje, nie dość bowiem, że śpiewał (i to wyjątkowo wysoko!), to jeszcze wraz z Emilią Czekała zapowiadał kolejne kompozycje. Za pulpitem dyrygenckim stanął niezastąpiony Marek Czekała. Publiczność w Ciechocinku mogła cieszyć się ogromnym przekrojem pięknych arii tenorowych, każdy z artystów był wyjątkowy, a atmosfera niepowtarzalna. Ten bogaty, trzygodzinny koncert z pewnością zaspokoił apetyt nawet najbardziej wymagających słuchaczy!

28 czerwca 2019 roku miało miejsce oficjalne otwarcie bydgoskiego Starego Rynku po jego rewitalizacji. Z tej okazji na nowiutkiej płycie Rynku stanęła scena, na niej stanęły prawdziwe gwiazdy estrady, a towarzyszył im zespół Zbigniewa Górnego, którego skład zasilili członkowie naszej orkiestry. Całość rozpoczął piękny polonez w wykonaniu tancerzy z Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska, później sceną zawładnęły osoby doskonale znane m.in. z telewizyjnych ekranów. Wystąpili Olga Bończyk, Katarzyna Jamróz, Katarzyna Pakosińska, Hanna Śleszyńska, Andrzej Cierniewski, Piotr Gąsowski, Władysław Grzywna, Robert Rozmus, MEZO, Paulina i Bartek Gruszeccy, a także artyści Kwartetu Rampa oraz Kabaretu RAK. Było mnóstwo śmiechu, dobrej muzyki i rozbawionych bydgoszczan - to doprawdy znakomita nowa odsłona Starego Rynku!

16 czerwca 2019 roku na zakończenie imprezy "Muzyczne Błonie" wystąpiliśmy z Wielką Galą Operetkową. Hasło przewodnie brzmiało "gramy vabank!", toteż aby nasza orkiestra mogła wystąpić Emilia Czekała musiała wylosować specjalną kartę - całe szczęście się udało, bo przygotowaliśmy na ten wieczór bardzo ciekawy program! Było elegancko, choć nie zabrakło muzycznych dowcipów, w czym specjalizują się znakomici soliści: Marcela Wierzbicka oraz Dominik Opaliński, którzy po każdym wykonywanym przez siebie utworze otrzymywali gromkie brawa. Emilia Czekała także dbała o to, by publiczność była w nieustannie dobrych humorach - pod koniec koncertu nie było łatwo się rozstać! Dziękujemy mieszkoańcom Błonia za tak sympatyczny wieczór!

9 czerwca 2019 roku mieliśmy ogromną przyjemność wystąpić w Krośnie przepięknie położonym u progu Bieszczad. W Parafii św. Piotra Apostoła i św. Jana z Dukli zabrzmiał nasz Koncert Papieski "Podążaj za mną", który łączy ze sobą piękną muzykę, poezję Jana Pawła II i teksty o jego życiu i naukach, które z sentymentem wygłosiła Emilia Czekała. Jako że występowaliśmy dla Dyrekcji Regionalnych Lasów Państwowych nie mogliśmy rozpocząć inaczej jak Hymnem Leśnika, później zmieniliśmy nieco nastrój, a Dominik Opaliński oraz Marcela Wierzbicka zachwycili publiczność interpretacją takich kompozycji jak "Ave Maria" Cacciniego czy "Ave Verum" Jenkinsa. Całość zakończyło wspólne odśpiewanie Barki - był to niezmiernie wzruszający moment! Wśród publiczności znalazł się m.in. abp Mieczysław Mokrzycki, sekretarz naszego Papieża Polaka, który gorąco dziękował nam za artystyczne doznania. Nie mogło być dla nas nic cenniejszego niż słowa uznania od człowieka, który był tak blisko bohatera naszego koncertu!

26 maja 2019 roku wróciliśmy na chwilę na Akadamię Muzyczną w Bydgoszczy, aby tam wziąć udział w dyplomie młodej, utalentowanej dyrygentki Marty Szymańskiej. Tego dnia rządził Wolfgang Amadeusz Mozart, który sprawił, że Dzień Matki minął wyjątkowo pięknie. Dyplomantka zakończyła dzień wspaniałą oceną komisji - piątką, a my mieliśmy ogromną satysfakcję, że mogliśmy się tej ocenie przysłużyć!

2 marca 2019 roku, czyli ostatnią sobotę karnawału, spędziliśmy tradycyjnie na wspaniałym Balu Wiedeńskim. Gości było w tym roku tak wielu, że wyjątkowo impreza nie miała miejsca w Restauracji Maestra, a piętro wyżej w jednej z pięknych sal budynku Opery Nova. Na parkiecie wirowało mnóstwo eleganckich par, które ceniły sobie muzykę na żywo w naszym wykonaniu, nie zabrakło także atrakcji - m.in. pokazu tańca czy konkursu walca wiedeńskiego, podczas którego straciliśmy na chwilę naszą koleżankę Monikę, gdy została "porwana" przez jednego z gości jako partnerka we wspomnianym konkursie! Nasza szefowa, Emilia Czekała, przygotowała niespodziankę dla gości i zaśpiewała wielki przebój Hanki Ordonówny "Na pierwszy znak", co przyciągnęło na parkiet wielu zacnych uczestników balu, którzy nie schodzili z niego aż do końca naszego występu!

23 lutego 2019 roku ponownie zawitaliśmy do międzywojennej kawiarenki - tym razem Cafe Bodo otworzyło swoje progi we Włocławku w programie zatytułowanym "Miłość ci wszystko wybaczy". Z wielką radością dowiedzieliśmy się, że sala w Centrum Kultury Browar B została wyprzedana, a podczas spektaklu okazało się w dodatku, że była to naprawdę wspaniała publiczność - uczestnicy koncertu chętnie śpiewali, pogwizdywali, a nawet... całowali! Emilia Czekała z wdziękiem przypomniała największe przeboje Hanki Ordonówny, zaś Tadeusz Seibert doskonale odnalazł się w roli amanta, jakim był Eugeniusz Bodo. Piosenki z tamtego okresu nigdy nie przestaną nas zachwycać, a po reakcjach słuchaczy i nie kończących się owacjach i prośbach o bis wnioskujemy, że publiczność ma poodbne odczucia!

16 lutego 2019 roku odbyliśmy prawdziwą podróż w czasie! Z okazji stulecia ZHP miała miejsce uroczysta Gala w stylu lat 20-tych i 30-tych - goście wystrojeni w szale boa, perły czy eleganckie fraki w Hotelu Pod Orłem w Bydgoszczy wyglądali przepięknie, a my muzyką przenieśliśmy ich do Cafe Bodo. W tytułowego Bodo wcielił się Tadeusz Seibert, głosem Ordonki śpiewała Emilia Czekała, a rządziły takie przeboje jak "Umówiłem się z nią na dziewiątą", "Na pierwszy znak" czy "Zimny drań", choć nie zabrakło także wspólnego gwizdania przy "Czy potrafisz Haneczko zagwizdać" - Haneczka niestety gwizdać nie potrafi, na szczęście poratowała ją znakomita publiczność! Nie zabrakło tańca, śmiechu i oczywiście śpiewu wielkim chórem! Atmosfera była doprawdy wspaniała, do międzywojennej polski powracamy nadzwyczaj chętnie, a dla tak wystrojonej publiczności radość była podwójna!

3 lutego 2019 roku wystąpiliśmy w Brodnicy z koncertem noworocznym pełnym tenorowych głosów, uśmiechów, dowcipu i tańca! Na scenie czarowali aż czterej wspaniali panowie: znakomity Jacek Wójcicki, który z każdej piosenki robił prawdziwe show, oraz trzech tenorów: Dariusz Stachura, Adam Sobierajski i Mirosław Niewiadomski, którzy solo zrobili na publiczności ogromne wrażenie, ale we trzech po prostu skradli serca wszystkich słuchaczy! Na "O sole mio" tak oślepiło ich słońce, że musieli założyć okulary (cóż z tego, że nieco przyduże!), przy pieśniach latynoamerykańskich zaskoczyli kapeluszami prosto z Meksyku, a do tego śpiewali, dowcipkowali, świetnie się bawili wraz z publicznością. Za to Jacek Wójcicki był tego dnia i Zimnym draniem i Charlim Chaplinem, i tańczył z krzesłem, i... prawie zrobił szpagat! Wszyscy byli absolutnie zachwyceni! Całości wesołego tonu dodało prowadzenie Emilii Czekały, która z wdziękiem rozbawiała publiczność (mamy nadzieję, że kurczak noworoczny będzie smakował!), za pulpitem dyrygenckim stanął fantastyczny Marek Czekała, a na końcu koncertu powstała także publiczność głośno domagając się bisów!

12 stycznia 2019 roku zawitaliśmy do Żnina, gdzie wzięliśmy udział w X Jubileuszowym Koncercie Noworocznym firmy Inter-Vax - i to podwójnie! Chętnych na występ było tak wielu, że odbyły się tego dnia aż dwa koncerty! Pięknymi głosami zachwycali soliści: Marcela Wierzbicka-Opalińska, Dominik Opaliński oraz Łukasz Ratajczak. Publiczność już od samego początku chętnie realizowała oklaski noworoczne, a jak na "Koncert z uśmiechem" przystało - im dalej w muzykowanie, tym weselej! Może z wyjątkiem końcówki pierwszego koncertu, kiedy soliści z żalem śpiewali: "piwka nie ma" - na szczęście już na drugim koncercie było, a zatem wszystko zakończyło się happy endem! Emilia Czekała bawiła zebranych gości dowcipami, skłaniała do "współudziału" w poszczególnych kompozycjach, a nawet wspólnie w publicznością zapowiedziała kolejny utwór śpiewając wraz z nimi na zmianę "Gdybym był bogaczem". To była prawdziwa radość i czysta przyjemność występować dla tak roześmianej publiczności!

6 stycznia 2019 roku to trzeci dzień z rzędu spotkań ze wspaniałymi słuchaczami - tym razem występowaliśmy dla naszej ukochanej chojnickiej publiczności! Tu także odbyły się aż dwa koncerty - pierwszy wyprzedano w tak ekspresowym tempie, że szybko zapadła decyzja o organizacji drugiego, a dzięki temu mogliśmy cieszyć się muzyką i wspólną zabawą ze słuchaczami jeszcze dłużej! Tym razem królowała miłość, na scenie pięknego, nowiutkiego Chojnickiego Centrum Kultury, zaprezentowały się dwa utalentowane małżeństwa, które walczyły o jak największą ilość przyznawanych przez publiczność róż. Hanna Okońska-Ratajczak oraz Łukasz Ratajczak to para czerwona, zaś Marcela Wierzbicka-Opalińska i Dominik Opaliński to małżeństwo niebieskie, a słuchacze pod koniec koncertu mieli zdecydować, kartkę którego z tych kolorów wrzucić do noworocznych kapeluszy, a tym samym komu przydzielają swoją różę. Wybór był arcytrudny, prowadząca koncert Emilia Czekała oszczędziła jednak publiczności noworocznych stresów i zaproponowała opcję głosu remisowego. Ostatecznie i na jednym i na drugim koncercie różnica głosów okazała się tak niewielka, że wspólnie ze słuchaczami ogłosiliśmy remis. Naszą orkiestrą dyrygował tego dnia Łukasz Hermanowicz, rządziły przeboje operetkowe, a czwórka solistów pomimo rywalizacji pokazała, że łączy ich także wspaniała przyjaźń, gdy wspólnie z wielkim humorem wykonywali ostatnie arie... To był niezwykle wesoły, piękny dzień! Więcej o koncercie przeczytać można na portalu chojnice.com.

5 stycznia 2019 roku daliśmy aż dwa fantastyczne koncerty noworoczne w Grudziądzu. Tego dnia sceną rządziła piękna muzyka, wspaniałe męskie głosy, artyzm wykonawczy i wielka przyjaźń, wystąpił bowiem zespół Tre Voci. Prawdziwym przekrojem repertuarowym, od arii operowych po piosenki taneczne, zadyrygowała z wielkim wdziękiem Anna Janosz, wśród nas znaleźli się także znakomici muzycy z Darek Tarczewski Ensamble, nie zabrakło także przesympatycznego chóru Contrapunkt. O wyśmienity humor słuchaczy zadbała królowa śmiechu, Katarzyna Pakosińska, która podczas drugiego koncertu sprawdziła naszą czujność, gdy wymarzyła sobie wykonać Arię ze śmiechem z całą naszą orkiestrą - pomimo braku materiałów nutowych - udało się! I rzeczywiście było przy tym dużo śmiechu! A że śmiech to zdrowie to można śmiało powiedzieć, że zdrowo weszliśmy w 2019 rok!

4 stycznia 2019 roku wyruszyliśmy aż do Świebodzina by początek roku uczcić wraz z przesympatyczną publicznością! Jak na "Koncert z uśmiechem" przystało było bardzo wesoło - Marcela Wierzbicka-Opalińska oraz Dominik Opaliński po raz kolejny pokazali, że potrafią nie tylko pięknie śpiewać, ale także zachwycić publiczność dystansem do siebie i poczuciem humoru. Marcela zaprezentowała swój perlisty śmiech w Arii Pericoli, a Dominik rozmarzył się o tym, jakby to było, gdyby był bogaczem, a we dwoje nie tylko śpiewali, ale nawet miauczeli! Dyrygował Łukasz Hermanowicz, który podczas Walczyka Śniegowego zaprezentował swój nowy, zimowy wizerunek, a całość z dowcipem poprowadziła Emilia Czekała, która już na samym początku wywalczyła oklaski noworoczne. To był wspaniały wieczór - dziękujemy za tak gorące przyjęcie!

31 grudnia 2018 roku spotkaliśmy się w pięknie odremontowanym Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu z naszymi przyjaciółmi z zespołu ŻUKI oraz Joachimem Perlikiem, aby wraz z nimi oraz wspaniałą grudziądzką publicznością przywitać Nowy Rok. W pierwszej części za pulpitem dyrygenckim stanął Łukasz Hermanowicz, a w muzyce rządziły polskie kompozycje. Zrobiło się nieco melancholijnie gdy wybrzmiewały utwory Krzysztofa Klenczona, Czerwonych Gitar czy Czesława Niemena, choć ostatni utwór ("Nikt na świecie nie wie") wprowadził ożywiony noworoczny nastrój, który kontynuowaliśmy w części drugiej. Publiczność z wielką ochotą wyśpiewywała razem z nami wielkie przeboje Beatlesów, a batutę przejął Marek Czekała, który razem z córką, Emilią Czekała, poprowadził tę część także słownie. Sylwester powinien być spędzony w jak najlepszym towarzystwie - w tym roku nie mogliśmy sobie wymarzyć piękniejszego!

14 listopada 2018 roku wzięliśmy udział aż w dwóch wydarzeniach!

Narodowy Bank Polski zorganizował w hotelu City w Bydgoszczy spotkanie z przedsiębiorcami województwa kujawsko-pomorskiego, które mieliśmy przyjemność uświetnić koncertem. Marta Ustyniak zachwycała śpiewem i poczuciem humoru, uczyła jak porządnie nucić, a wybrańcom siadała na kolanach, jednym słowem - skradła serca publiczności. Emilia Czekała opowiadała o tym, że upływający czas mamy "jak w banku", ale jest na to sposób, choćby polka "Tik-tak", dyskutowała także ze słuchaczami o najlepszych imionach dla kotów (wygrało imię Kredyt!), a później troszkę pomiauczeliśmy... Spotkanie zakończyło się bisem i wspólnym wesołym śpiewaniem, czyli tak jak lubimy najbardziej!

W klubie Orion na bydgoskim Błoniu rządziła tego dnia cudowna muzyka dwudziestolecia międzywojennego. Widowisko "Miłość ci wszystko wybaczy" słowem i muzyką opowiada o losach najjaśniejszej gwiazdy kabaretu przedwojennego - Hanny Ordonówny, wielkiej artystki i patriotki, której los napisał niezwykły życiorys! Emilia Czekała opowiadała dzieje życia tej niesamowitej legendy, Natalia Łęt przepięknie wykonała jej piosenki, a uroku i czaru całemu przedstawieniu dodał chór Contrapunkt, który przyjechał na koncert aż z Grudziądza. Pióra, szale boa, perły, piękne melodie, wspólny śpiew, wspomnienia dawnych lat - niejednemu słuchaczowi zakręciła się w oku łezka, nie brakowało wspaniałych momentów, a oklaskom nie było końca!

11 listopada 2018 roku w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się niezwykły koncert, podczas którego rządziły historyczne pieśni ojczyste oraz pieśni polskie w wyjątkowych aranżacjach. W Kościele Pocysterskim oo. Paulinów wystąpiła ponad setka artystów - prócz naszej rozbudowanej orkiestry, połączone chóry (Chór Akademicki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, The Hoor oraz Wągrowiecki Chór Kameralny) oraz znakomici soliści (Karolina Makuła, Łukasz Seremet, David Roy). Dyrygował tego dnia Tomasz Kotwica, pomysłodawca całego tego niepodległościowego muzycznego zamiesznia, któremu należą się ogromne gratulacje, zadanie to bowiem nie było łatwe, a koncert wypadł znakomicie! Na zakończenie wykonaliśmy wspólnie Hymn Polski, co przypieczętowało uroczystą atmosferę, która udzieliła się wszystkim tego niezwykłego wieczoru!

7 listopada 2018 roku w Kościele Akademickim pw. Ducha Świętego w Toruniu odbył się koncert pamięci zmarłych członków społeczności akademickiej. Pod kierunkiem Arkadiusza Kaczyńskiego wykonaliśmy Arię z suity orkiestrowej D-dur nr 3 Jana Sebastiana Bacha oraz przejmujące Adagio for Strings Samuela Barbera. Następnie batutę przejął gość z Francji, Lionel Berbain i to on zadyrygował wspaniałym Requiem Gabriela Faure. Zaśpiewał Chór Akademicki UMK w Toruniu oraz soliści: Tatiana Veksler i Michał Hajduczenia. Ostatnia część zabrzmiała wyjątkowo, bowiem słuchaczy dobiegł dźwięk kościelnych organów (za sprawą Danuty Szymy), a z góry piękne głosy chóru młodzieżowego Inovroclaviensis Cantans przygotowanego przez Izabelę Szymę-Wysocką. Muzycznych emocji było więc co nie miara, poniosły one naszą publiczność tak bardzo, że oklaskom nie było końca!

4 listopada 2018 roku w przepięknie oświetlonym kościele pw. Jezusa Miłosiernego w Brodnicy zabrzmiały wspaniałe kompozycje mające uczcić pamięć tych, którzy już odeszli: Requiem d-moll Gariela Faure, Kanon D-dur Johanna Pachelbela czy słynna "Aria na strunie g" Jana Sebastiana Bacha. Zaśpiewał Chór Akademicki UMK w Toruniu, a partiami solowymi zachwycili Tatiana Veksler i Michał Hajduczenia. Całość od pulpitu dyrygenckiego poprowadził Arkadiusz Kaczyński - batutę przejął od Izabeli Szymy-Wysockiej, która dyrygowała chórem w utworach a capella na samym początku koncertu. Zróżnicowanie programu było więc duże, a całość zwieńczył hymn Polski - za kilka dni 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, a to powód do dumy, który trzeba uczcić co najmniej muzycznie!

20 października 2018 roku wzięliśmy udział we wspaniałej Gali Biznesu Oriflame. W tym roku hasłem przewodnim była Symfonia Sukcesu i mieliśmy zaszczyt tę symfonię zaprezentować. Towarzyszyli nam znakomici wokaliści - nasza szefowa Emilia Czekała, Kacper Andrzejewski i Tadeusz Seibert. Całość rozpoczęła przepiękna melodia z filmu "Gladiator", którą solowo na skrzypcach wykonała Monika Kamińska, a nasz dyrygent, Marek Czekała, na chwilę opuścił orkiestrę, aby przekazać batutę pani prezes i zaprosić ją do przywitania kilkutysięcznej publiczności. Potem zabrzmiały takie przeboje jak "Shape of you", "You're the One That I Want", "Życie jak poemat" czy "We are the Champions". Na koniec wykonaliśmy wspólnie z uczestnikami gali utwór napisany specjalnie na tę okazję - "Możesz wszystko". I rzeczywiście po spotkaniu z tyloma ludźmi i tak energetyzującej atmosferze, mamy poczucie, że możemy wszystko!!!

12 października 2018 roku uczciliśmy w Wąbrzeźnie zbliżający się Dzień Edukacji Narodowej "Koncertem z uśmiechem". Zebranym w Wąbrzeskim Domu Kultury nauczycielom zafundowaliśmy chwilę odpoczynku, choć czasem zdarzało nam się wywołać ich do tablicy, by wraz z nami wykonali niektóre utwory. Emilia Czekała co chwilę poruszała kwestie, w których pomagali jej specjaliści różnych dziedzin: to nauczyciele historii, to niemieckiego, a nawet WF-u! Marcela Wierzbicka-Opalińska oraz Dominik Opaliński zachwycali za to nieskończonym poczuciem humoru i swobodą - Marcela w szlafroku śpiewała, że "boi się sama spać", a Dominik miaucząco konfrontował się ze słuchaczami. Skończyło się pożegnaniem po polsku i owacjami na stojąco - oby ta pozytywna atmosfera utrzymywała się przez cały rok szkolny!