Aktualności

Witamy w dziale 'Aktualności'! Tutaj będziemy Państwa informować, gdzie i z kim ostatnio występowaliśkmy oraz co nowego udało nam się osiągnąć. A zatem - miłej lektury!

(Fot. Michał Mielewczyk - http://www.mielew.pl/)

Prosimy o niekopiowanie i nierozpowszechnianie zdjęć bez zgody autora.

Zapraszamy również na naszą stronę na Facebooku (www.facebook.com/OrkiestraSymfonikowBydgoskich).

 

 

4 grudnia 2019 roku wzięliśmy udział w Diamentowym Jubileuszu Pani Ireny Santor, która specjalnie na tę okazję zawitała tego dnia do Centrum Kultury w Solcu Kujawskim. Gościa honorowego na scenę wprowadził Marek Czekała tuż po tym, jak solo na skrzypcach wykonał melodię "Ej przeleciał ptaszek", która stanowiła swoisty przełom w karierze pani Ireny, gdy była jeszcze nastolatką. Po mnóstwie miłych słów, życzeń, występów młodzieży ze szkoły muzycznej i prezentów nadszedł czas na nasz koncert wielkich przebojów dwudziestolecia międzywojennego w Polsce. Dla wyjątkowego gościa honorowego zaśpiewali podczas tej niecodziennej uroczystości Emilia Czekała oraz Tadeusz Seibert. Pierwsza Dama Polskiej Piosenki była prawdziwie wzruszona i zachwycona, braw i owacji nie było końca - cieszymy się, że mogliśmy być częścią tak wspaniałego wydarzenia!

13 listopada 2019 roku mieliśmy ogromną przyjemność wystąpić w klubie osiedlowym Orion na bydgoskim Błoniu. Uświetniliśmy tym samym wręczenie Złotych, Srebrnych i Brązowych Krzyży Zasługi przyznanych przez Prezydenta RP, a wręczonych przez wojewodę kujawsko-pomorskiego, Mikołaja Bogdanowicza. Ogromne wrażenie na publiczności zrobili nasi soliści, Marta Ustyniak oraz Szymon Rona - po każdej arii długo nie ustawały brawa. O dobre humory słuchaczy zadbała także Emilia Czekała, która nie tylko żartowała, ale też przekomarzała się ze swoim tatą, Markiem Czekałą, który niedawno wrócił do naszej orkiestry, a tego dnia prowadził ją grając jednocześnie na skrzypcach. Nie zabrakło bisu i szerokich uśmiechów na twarzach melomanów - uznajemy zatem, że cel został osiągnięty, a nam udało się wprowadzić trochę słońca w ten szarobury listopadowy dzień!

26 października 2019 roku wystąpiliśmy dla Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce. Koncert miał miejsce w pięknej Auli Copernicanum na UKW w Bydgoszczy, którą wypełniła spragniona operetkowych dźwięków widownia. Jako że słuchacze to mniejszość niemiecka, nasi znakomici soliści: Marta Ustyniak oraz Krzysztof Zimny, śpiewali nie tylko po polsku, ale i w języku naszych zachodnich sąsiadów. Podobnie Emilia Czekała poprowadziła koncert w dwóch językach - najpierw dowcipkowała po polsku, by później zapowiadać kolejne utwory po niemiecku. Marek Czekała zachwycał grą na skrzypcach, a publiczność kołysała się, śpiewała, nieustannie uśmiechała. Przy ostatnim utworze słuchacze dosłownie zerwali się z miejsc i wołali o bis, który z przyjemnością wykonaliśmy. Takie koncerty dodają skrzydeł - dziękujemy!

25 października 2019 roku w Operze NOVA w Bydgoszczy miała miejsce wielka gala z okazji 400-lecia I LO, którą mieliśmy przyjemność uświetnić muzycznie. Na scenie nie zabrakło absolwentów jubilata: dyrygował Piotr Salaber, śpiewały Emilia Czekała oraz Aleksandra Kwiatkowska, a całość poprowadziła Małgorzata Rogatty. Za nami stanął także "jedynkowy" chór, który rozpoczął koncert hymnem szkoły. To nie koniec atrakcji - swoimi głosami zachwycali Tadeusz Seibert oraz Marta Ustyniak, a utwory dobrane zostały tak, aby przybliżyć zebranym bogatą historię liceum. Atmosfera była tak fantastyczna, że podczas ostatniej piosenki publiczność poderwała się z miejsc, zakończyliśmy to piękne spotkanie wspólnym śpiewem i ogromną radością. I LO życzymy co najmniej tysiąca tak radosnych lat i nieustannych znakomitych sukcesów!

21 października 2019 roku odbyła się uroczyta gala 100-lecia Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce, którą mieliśmy przyjemność uświetnić muzycznie wraz z naszymi przyjaciółmi z zespołu ŻUKI. Zgromadzonym w przepięknym Teatrze Polskim w Warszawie maszynistom udzieliła się "żukomania" i przez cały koncert głośno oklaskiwali artystów, by na końcu hucznie odśpiewać "Hey Jude" - teatr aż zadrżał od tego radosnego śpiewu! Emilia Czekała opowiadała o utworach i dzieliła się anegdotami dotyczącymi Beatlesów, a Marek Czekała w przerwie od dyrygowania zachęcał publiczność do odrobiny szaleństwa. Nie zabrakło też niespodzianek - Marek Posieczek, basista Żuków i pasjonat kolei otrzymał specjalnie odznaczenie oraz pismo uprawnianiące go do przejazdu pociągiem w kabinie maszynisty! Radość była niepohamowana, owacjom nie było końca, koncert zakończył się roztańczonym bisem i jeszcze długo po koncercie uśmiechy nie schodziły nam z twarzy!

19 października 2019 roku wzięliśmy udział w IX edycji Festiwalu Włoskiej Muzyki Operowej "Belcanto per sempre" we Włoclawku. Na scenie rządziły piękne głosy - nie mogło zabraknąć Dyrektora Artystycznego festiwalu, Dariusza Stachury, a prócz niego zachwycali także znakomici soliści najważniejszych polskich domów operowych: Magdalena Idzik, Aleksandra Borkiewicz, Aleksandra Wiwała, Paweł Skałuba oraz Adam Sobierajski. W drugiej części wystąpił tradycyjnie zwycięzca konkursu "W drodze do La Scali", Szymon Raczkowski, ale organizatorzy przygotowali także dużo większą niespodziankę, przyjechał bowiem cały, ogromny chór Verdiana z Łodzi, który wspaniale ubarwił pieśni neapolitańskie czy latynoamerykańskie. Batutą rządził Marek Czekała, o utworach dowcipnie opowiadała jego córka, Emilia Czekała, a publiczność była tak szczęśliwa, że koncert nie mógł zakończyć się inaczej, jak wołaniem o bis!

13 września 2019 roku na sali o niezwykle dźwięcznej nazwie "Czardasz" wraz z wieloma znamienitymi gośćmi uczciliśmy Dzień Budowlańca. Atrakcji było tego wieczora całe mnóstwo - wspaniałe nagrody, ciekawe przemówienia, szereg odznaczeń (przyznawanych m.in. przez gospodarza wieczoru, firmę Mat-Bud z  prezesem Jackiem Rutkowskim na czele) i wreszcie: nasz koncert. Głosem zachwycała Marta Ustyniak, która w pewnym momencie przywdziała nawet kask budowlany, by przez chwilę poczuć się jak bohater święta, które obchodziliśmy - wyglądała w nim oczywiście świetnie! Nie mogło zabraknąć czardasza, choćby ze względu na miejsce, w którym się znaleźliśmy, ale zabrzmiały też walce i piosenki 20-lecia międzywojennego. Emilia Czekała z wdziękiem poprowadziła całą imprezę, a na końcu wszyscy chórem odśpiewaliśmy gromkie "sto lat"!

10-11 sierpnia 2019 roku już po raz dziewiąty (!) odbyły się Chojnickie Noce Operetkowe. W tym roku pierwszego dnia rządziła skrząca się dowcipem i pięknymi melodiami "Wesoła Wdówka" Franciszka Lehara w doskonałym wykonaniu: Jolanta Kremer (Hanna Glawari), Oskar Jasiński (Hrabia Daniło), Monika Rajewska (Walentyna), Włodzimierz Skalski (Baron Mirko Zeta), Bartosz Nowak (Kamil de Rossillon), Jerzy Gościński (Niegus), Marcin Kotarba (Cascada) oraz Marcin Włosiński (St. Brioche). Artyści ci nie tylko po mistrzowsku śpiewali, ale także doskonale sprawdzili się w swoich rolach wywołując to wzruszenie to śmiech. Zachwycali także tancerze Imperial Lviv Ballet, którzy w tę historię pełną perypetii wprowadzali cudowne taneczne widowisko! Naszą orkiestrę od pulpitu dyrygenckiego prowadził tego dnia znakomity Mirosław Kril, któremu wraz z pozostałymi wykonawcami po zakończeniu przedstawienia nie pozwalano zejść ze sceny, tak długo brzmiały bowiem gromkie oklaski! Polecamy artykuł o pierwszym wieczorze na portalu chojnice.com.
Włochy - to właśnie tam wybraliśmy się drugiego dnia! Scena mieniła się zielono-biało-czerwonymi kolorami, a na nią kolejno wchodzili wspaniali artyści. Prosto z pięknej Italii przyjechali Antonella De Chiara, sopranistka o przepięknym głosie, oraz wirtuoz akordeonu, Armando Rizzo. Polskę reprezentowała znakomita sopranistka Marta Ustyniak oraz najlepszy raper wśród tenorów, Adam Sobierajski. Wykonywali oni cudowne włoskie arie i duety m.in. Giacomo Pucciniego czy Giuseppe Verdiego, ale także piosenki neapolitańskie i utwory, które z Włochami się kojarzą, jak melodia z filmu "Ojciec chrzestny". A między utworami Emilia Czekała przybliżała słuchaczom kulturę i geografię Włoch, mówiła o pizzy i spaghetti i o znaczeniu jakie mają kulinaria w życiu każdego Włocha. W jednej z zapowiedzi pomógł jej nawet jej tata, Marek Czekała, który tego dnia dyrygował, ale w pewnym momencie nałożył elegancki kapelusz i zapowiedział: "Złożę wam propozycję nie do odrzucenia..." Chojnicka publiczność wcieliła się w chór rodem z La Scali i wspólnie wyśpiewaliśmy zakończenie koncertu. Warto przeczytać artykuł o IX edycji Chojnickich Nocy Operetkowych, który znaleźć można na portalu chojnice24.pl. Było cudownie, już tęsknimy niepowtarzalnej atmosfery tegoż festiwalu! Do zobaczenia za rok - arrivederci!

6 lipca 2019 roku w amfiteatrze miejskim w Wągrowcu uczciliśmy Jubileusz 20-lecia Stowarzyszenia im. ks. Jerzego Niwarda Musolffa oraz 15-lecia Hospicjum Miłosiernego Samarytanina w Wągrowcu. Na tę okazję przygotowaliśmy "Koncert z uśmiechem", w którym to Marcela Wierzbicka oraz Dominik Opaliński przekomarzają się, miauczą, tańczą, a przede wszystkim pięknie śpiewają! Z okazji roku moniuszkowskiego rozpoczęliśmy koncert od mazura z opery "Halka", a później zabrzmiała także Aria Skołuby, rządziły jednak głównie przeboje operetkowe, które były nieraz tak taneczne, że solistka do tańca prosiła naszego dyrygenta, Marka Czekałę. Koncert w duecie prowadzili Emilia Czekała oraz Leszek Łukomski i często wprawiali publiczność w gromki śmiech, a gdy wśród słuchaczy pojawiła się para młoda, spontanicznie zagraliśmy dla nich "Sto lat", co wprawiło wszystkich w prawdziwie szampańskie nastroje! Nie przeszkodziły nam w tym nawet groźne chmury! O tym, że szanowni jubilaci, stowarzyszenie oraz hospicjum, mają u góry pewne znajomości, świadczyć może fakt, że na czas koncertu przestało padać - i oby zawsze towarzyszyła im taka dobra pogoda i przychylny los!

5 lipca 2019 roku odbyła się XV Wielka Gala Polskich Tenorów. Z okazji zacnego jubileuszu, panów o pięknych tenorowych głosach było wyjątkowo wielu, bo aż jedenastu! Wystąpili: Dyrektor Artystyczny Festiwalu: Dariusz Stachura, Krzysztof Marciniak, Adam Sobierajski, Mirosław Niewiadomski, Jarosław Bielecki, Mariusz Ruta, Przemysław Borys, Krzysztof Zimny, Szymon Jędruch, gość specjalny z Włoch: Antonio Palumbo, a także Tomasz Raczkiewicz, który pełnił aż dwie funkcje, nie dość bowiem, że śpiewał (i to wyjątkowo wysoko!), to jeszcze wraz z Emilią Czekała zapowiadał kolejne kompozycje. Za pulpitem dyrygenckim stanął niezastąpiony Marek Czekała. Publiczność w Ciechocinku mogła cieszyć się ogromnym przekrojem pięknych arii tenorowych, każdy z artystów był wyjątkowy, a atmosfera niepowtarzalna. Ten bogaty, trzygodzinny koncert z pewnością zaspokoił apetyt nawet najbardziej wymagających słuchaczy!

28 czerwca 2019 roku miało miejsce oficjalne otwarcie bydgoskiego Starego Rynku po jego rewitalizacji. Z tej okazji na nowiutkiej płycie Rynku stanęła scena, na niej stanęły prawdziwe gwiazdy estrady, a towarzyszył im zespół Zbigniewa Górnego, którego skład zasilili członkowie naszej orkiestry. Całość rozpoczął piękny polonez w wykonaniu tancerzy z Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska, później sceną zawładnęły osoby doskonale znane m.in. z telewizyjnych ekranów. Wystąpili Olga Bończyk, Katarzyna Jamróz, Katarzyna Pakosińska, Hanna Śleszyńska, Andrzej Cierniewski, Piotr Gąsowski, Władysław Grzywna, Robert Rozmus, MEZO, Paulina i Bartek Gruszeccy, a także artyści Kwartetu Rampa oraz Kabaretu RAK. Było mnóstwo śmiechu, dobrej muzyki i rozbawionych bydgoszczan - to doprawdy znakomita nowa odsłona Starego Rynku!

16 czerwca 2019 roku na zakończenie imprezy "Muzyczne Błonie" wystąpiliśmy z Wielką Galą Operetkową. Hasło przewodnie brzmiało "gramy vabank!", toteż aby nasza orkiestra mogła wystąpić Emilia Czekała musiała wylosować specjalną kartę - całe szczęście się udało, bo przygotowaliśmy na ten wieczór bardzo ciekawy program! Było elegancko, choć nie zabrakło muzycznych dowcipów, w czym specjalizują się znakomici soliści: Marcela Wierzbicka oraz Dominik Opaliński, którzy po każdym wykonywanym przez siebie utworze otrzymywali gromkie brawa. Emilia Czekała także dbała o to, by publiczność była w nieustannie dobrych humorach - pod koniec koncertu nie było łatwo się rozstać! Dziękujemy mieszkoańcom Błonia za tak sympatyczny wieczór!

9 czerwca 2019 roku mieliśmy ogromną przyjemność wystąpić w Krośnie przepięknie położonym u progu Bieszczad. W Parafii św. Piotra Apostoła i św. Jana z Dukli zabrzmiał nasz Koncert Papieski "Podążaj za mną", który łączy ze sobą piękną muzykę, poezję Jana Pawła II i teksty o jego życiu i naukach, które z sentymentem wygłosiła Emilia Czekała. Jako że występowaliśmy dla Dyrekcji Regionalnych Lasów Państwowych nie mogliśmy rozpocząć inaczej jak Hymnem Leśnika, później zmieniliśmy nieco nastrój, a Dominik Opaliński oraz Marcela Wierzbicka zachwycili publiczność interpretacją takich kompozycji jak "Ave Maria" Cacciniego czy "Ave Verum" Jenkinsa. Całość zakończyło wspólne odśpiewanie Barki - był to niezmiernie wzruszający moment! Wśród publiczności znalazł się m.in. abp Mieczysław Mokrzycki, sekretarz naszego Papieża Polaka, który gorąco dziękował nam za artystyczne doznania. Nie mogło być dla nas nic cenniejszego niż słowa uznania od człowieka, który był tak blisko bohatera naszego koncertu!

26 maja 2019 roku wróciliśmy na chwilę na Akadamię Muzyczną w Bydgoszczy, aby tam wziąć udział w dyplomie młodej, utalentowanej dyrygentki Marty Szymańskiej. Tego dnia rządził Wolfgang Amadeusz Mozart, który sprawił, że Dzień Matki minął wyjątkowo pięknie. Dyplomantka zakończyła dzień wspaniałą oceną komisji - piątką, a my mieliśmy ogromną satysfakcję, że mogliśmy się tej ocenie przysłużyć!

2 marca 2019 roku, czyli ostatnią sobotę karnawału, spędziliśmy tradycyjnie na wspaniałym Balu Wiedeńskim. Gości było w tym roku tak wielu, że wyjątkowo impreza nie miała miejsca w Restauracji Maestra, a piętro wyżej w jednej z pięknych sal budynku Opery Nova. Na parkiecie wirowało mnóstwo eleganckich par, które ceniły sobie muzykę na żywo w naszym wykonaniu, nie zabrakło także atrakcji - m.in. pokazu tańca czy konkursu walca wiedeńskiego, podczas którego straciliśmy na chwilę naszą koleżankę Monikę, gdy została "porwana" przez jednego z gości jako partnerka we wspomnianym konkursie! Nasza szefowa, Emilia Czekała, przygotowała niespodziankę dla gości i zaśpiewała wielki przebój Hanki Ordonówny "Na pierwszy znak", co przyciągnęło na parkiet wielu zacnych uczestników balu, którzy nie schodzili z niego aż do końca naszego występu!

23 lutego 2019 roku ponownie zawitaliśmy do międzywojennej kawiarenki - tym razem Cafe Bodo otworzyło swoje progi we Włocławku w programie zatytułowanym "Miłość ci wszystko wybaczy". Z wielką radością dowiedzieliśmy się, że sala w Centrum Kultury Browar B została wyprzedana, a podczas spektaklu okazało się w dodatku, że była to naprawdę wspaniała publiczność - uczestnicy koncertu chętnie śpiewali, pogwizdywali, a nawet... całowali! Emilia Czekała z wdziękiem przypomniała największe przeboje Hanki Ordonówny, zaś Tadeusz Seibert doskonale odnalazł się w roli amanta, jakim był Eugeniusz Bodo. Piosenki z tamtego okresu nigdy nie przestaną nas zachwycać, a po reakcjach słuchaczy i nie kończących się owacjach i prośbach o bis wnioskujemy, że publiczność ma poodbne odczucia!

16 lutego 2019 roku odbyliśmy prawdziwą podróż w czasie! Z okazji stulecia ZHP miała miejsce uroczysta Gala w stylu lat 20-tych i 30-tych - goście wystrojeni w szale boa, perły czy eleganckie fraki w Hotelu Pod Orłem w Bydgoszczy wyglądali przepięknie, a my muzyką przenieśliśmy ich do Cafe Bodo. W tytułowego Bodo wcielił się Tadeusz Seibert, głosem Ordonki śpiewała Emilia Czekała, a rządziły takie przeboje jak "Umówiłem się z nią na dziewiątą", "Na pierwszy znak" czy "Zimny drań", choć nie zabrakło także wspólnego gwizdania przy "Czy potrafisz Haneczko zagwizdać" - Haneczka niestety gwizdać nie potrafi, na szczęście poratowała ją znakomita publiczność! Nie zabrakło tańca, śmiechu i oczywiście śpiewu wielkim chórem! Atmosfera była doprawdy wspaniała, do międzywojennej polski powracamy nadzwyczaj chętnie, a dla tak wystrojonej publiczności radość była podwójna!

3 lutego 2019 roku wystąpiliśmy w Brodnicy z koncertem noworocznym pełnym tenorowych głosów, uśmiechów, dowcipu i tańca! Na scenie czarowali aż czterej wspaniali panowie: znakomity Jacek Wójcicki, który z każdej piosenki robił prawdziwe show, oraz trzech tenorów: Dariusz Stachura, Adam Sobierajski i Mirosław Niewiadomski, którzy solo zrobili na publiczności ogromne wrażenie, ale we trzech po prostu skradli serca wszystkich słuchaczy! Na "O sole mio" tak oślepiło ich słońce, że musieli założyć okulary (cóż z tego, że nieco przyduże!), przy pieśniach latynoamerykańskich zaskoczyli kapeluszami prosto z Meksyku, a do tego śpiewali, dowcipkowali, świetnie się bawili wraz z publicznością. Za to Jacek Wójcicki był tego dnia i Zimnym draniem i Charlim Chaplinem, i tańczył z krzesłem, i... prawie zrobił szpagat! Wszyscy byli absolutnie zachwyceni! Całości wesołego tonu dodało prowadzenie Emilii Czekały, która z wdziękiem rozbawiała publiczność (mamy nadzieję, że kurczak noworoczny będzie smakował!), za pulpitem dyrygenckim stanął fantastyczny Marek Czekała, a na końcu koncertu powstała także publiczność głośno domagając się bisów!

12 stycznia 2019 roku zawitaliśmy do Żnina, gdzie wzięliśmy udział w X Jubileuszowym Koncercie Noworocznym firmy Inter-Vax - i to podwójnie! Chętnych na występ było tak wielu, że odbyły się tego dnia aż dwa koncerty! Pięknymi głosami zachwycali soliści: Marcela Wierzbicka-Opalińska, Dominik Opaliński oraz Łukasz Ratajczak. Publiczność już od samego początku chętnie realizowała oklaski noworoczne, a jak na "Koncert z uśmiechem" przystało - im dalej w muzykowanie, tym weselej! Może z wyjątkiem końcówki pierwszego koncertu, kiedy soliści z żalem śpiewali: "piwka nie ma" - na szczęście już na drugim koncercie było, a zatem wszystko zakończyło się happy endem! Emilia Czekała bawiła zebranych gości dowcipami, skłaniała do "współudziału" w poszczególnych kompozycjach, a nawet wspólnie w publicznością zapowiedziała kolejny utwór śpiewając wraz z nimi na zmianę "Gdybym był bogaczem". To była prawdziwa radość i czysta przyjemność występować dla tak roześmianej publiczności!

6 stycznia 2019 roku to trzeci dzień z rzędu spotkań ze wspaniałymi słuchaczami - tym razem występowaliśmy dla naszej ukochanej chojnickiej publiczności! Tu także odbyły się aż dwa koncerty - pierwszy wyprzedano w tak ekspresowym tempie, że szybko zapadła decyzja o organizacji drugiego, a dzięki temu mogliśmy cieszyć się muzyką i wspólną zabawą ze słuchaczami jeszcze dłużej! Tym razem królowała miłość, na scenie pięknego, nowiutkiego Chojnickiego Centrum Kultury, zaprezentowały się dwa utalentowane małżeństwa, które walczyły o jak największą ilość przyznawanych przez publiczność róż. Hanna Okońska-Ratajczak oraz Łukasz Ratajczak to para czerwona, zaś Marcela Wierzbicka-Opalińska i Dominik Opaliński to małżeństwo niebieskie, a słuchacze pod koniec koncertu mieli zdecydować, kartkę którego z tych kolorów wrzucić do noworocznych kapeluszy, a tym samym komu przydzielają swoją różę. Wybór był arcytrudny, prowadząca koncert Emilia Czekała oszczędziła jednak publiczności noworocznych stresów i zaproponowała opcję głosu remisowego. Ostatecznie i na jednym i na drugim koncercie różnica głosów okazała się tak niewielka, że wspólnie ze słuchaczami ogłosiliśmy remis. Naszą orkiestrą dyrygował tego dnia Łukasz Hermanowicz, rządziły przeboje operetkowe, a czwórka solistów pomimo rywalizacji pokazała, że łączy ich także wspaniała przyjaźń, gdy wspólnie z wielkim humorem wykonywali ostatnie arie... To był niezwykle wesoły, piękny dzień! Więcej o koncercie przeczytać można na portalu chojnice.com.

5 stycznia 2019 roku daliśmy aż dwa fantastyczne koncerty noworoczne w Grudziądzu. Tego dnia sceną rządziła piękna muzyka, wspaniałe męskie głosy, artyzm wykonawczy i wielka przyjaźń, wystąpił bowiem zespół Tre Voci. Prawdziwym przekrojem repertuarowym, od arii operowych po piosenki taneczne, zadyrygowała z wielkim wdziękiem Anna Janosz, wśród nas znaleźli się także znakomici muzycy z Darek Tarczewski Ensamble, nie zabrakło także przesympatycznego chóru Contrapunkt. O wyśmienity humor słuchaczy zadbała królowa śmiechu, Katarzyna Pakosińska, która podczas drugiego koncertu sprawdziła naszą czujność, gdy wymarzyła sobie wykonać Arię ze śmiechem z całą naszą orkiestrą - pomimo braku materiałów nutowych - udało się! I rzeczywiście było przy tym dużo śmiechu! A że śmiech to zdrowie to można śmiało powiedzieć, że zdrowo weszliśmy w 2019 rok!

4 stycznia 2019 roku wyruszyliśmy aż do Świebodzina by początek roku uczcić wraz z przesympatyczną publicznością! Jak na "Koncert z uśmiechem" przystało było bardzo wesoło - Marcela Wierzbicka-Opalińska oraz Dominik Opaliński po raz kolejny pokazali, że potrafią nie tylko pięknie śpiewać, ale także zachwycić publiczność dystansem do siebie i poczuciem humoru. Marcela zaprezentowała swój perlisty śmiech w Arii Pericoli, a Dominik rozmarzył się o tym, jakby to było, gdyby był bogaczem, a we dwoje nie tylko śpiewali, ale nawet miauczeli! Dyrygował Łukasz Hermanowicz, który podczas Walczyka Śniegowego zaprezentował swój nowy, zimowy wizerunek, a całość z dowcipem poprowadziła Emilia Czekała, która już na samym początku wywalczyła oklaski noworoczne. To był wspaniały wieczór - dziękujemy za tak gorące przyjęcie!

31 grudnia 2018 roku spotkaliśmy się w pięknie odremontowanym Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu z naszymi przyjaciółmi z zespołu ŻUKI oraz Joachimem Perlikiem, aby wraz z nimi oraz wspaniałą grudziądzką publicznością przywitać Nowy Rok. W pierwszej części za pulpitem dyrygenckim stanął Łukasz Hermanowicz, a w muzyce rządziły polskie kompozycje. Zrobiło się nieco melancholijnie gdy wybrzmiewały utwory Krzysztofa Klenczona, Czerwonych Gitar czy Czesława Niemena, choć ostatni utwór ("Nikt na świecie nie wie") wprowadził ożywiony noworoczny nastrój, który kontynuowaliśmy w części drugiej. Publiczność z wielką ochotą wyśpiewywała razem z nami wielkie przeboje Beatlesów, a batutę przejął Marek Czekała, który razem z córką, Emilią Czekała, poprowadził tę część także słownie. Sylwester powinien być spędzony w jak najlepszym towarzystwie - w tym roku nie mogliśmy sobie wymarzyć piękniejszego!