Aktualności

Witamy w dziale 'Aktualności'! Tutaj będziemy Państwa informować, gdzie i z kim ostatnio występowaliśkmy oraz co nowego udało nam się osiągnąć. A zatem - miłej lektury!

(Fot. Michał Mielewczyk - http://www.mielew.pl/)

Prosimy o niekopiowanie i nierozpowszechnianie zdjęć bez zgody autora.

Zapraszamy również na naszą stronę na Facebooku (www.facebook.com/OrkiestraSymfonikowBydgoskich).

 

 

17 czerwca 2022 roku wystąpiliśmy w Nowym Dworze Mazowieckim w ramach obchodów XXIII dni tego pięknego miasta. W operetkowy nastrój wprowadzili słuchaczy znakomici śpiewacy: Marta Ustyniak oraz Szymon Rona, którzy pokazali, że nie tylko kunszt wokalny, ale także poczucie humoru i swoboda sceniczna to ich domena! Emilia Czekała również dbała o to, by uśmiechy nie schodziły z twarzy słuchaczy, a ostatecznie by śmiali się wraz z całym zespołem w polce "Ohne Sorgen". Bisów nie było końca i pewnie bisowalibyśmy do teraz, gdyby nie to, że czekała nas daleka droga do domu. Dziękujemy za wspaniałe przyjęcie i pięknie spędzony wspólny wieczór na dziedzińcu Nowodworskiego Ośrodka Kultury!

15 maja 2022 roku miał miejsce Niezwykły Koncert Wiosenny w Iławie. Rozpoczął się uroczystością wręczenia Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego dla pani Honoraty Cybuli, a później rządziła już muzyka w najlepszym wydaniu, bowiem swoim talentem dzielili się wspaniali śpiewacy: Marcela Wierzbicka-Opalińska - sopran, Justyna Gęsicka - mezzosopran, Krzysztof Zimny - tenor, Dominik Opaliński - bas. Uwiedli oni iławską publiczność wykonaniami nie tylko pięknych, sentymentalnych piosenek, ale także pełnych poczucia humoru kompozycji, w których rządził dowcip. Tancerze z grupy DanceRouge (Dominika Kwintal, Kasandra Lanecka, Krzysztof Tomaszewski i Paweł Tomaszewski) zachwycali tańcem, do którego choreografię stworzyła Wiesława Pilecka. Emilia Czekała nauczyła iławską publiczność tańczyć i tik-takać, a nawet sama nie odmówiła sobie przyjemności zaśpiewania jednej piosenki. Marek Czekała dobierając program tak a nie inaczej wiedział, że publiczność będzie zachwycona.... i tak też było! Takie koncerty do dla nas czysta przyjemność, odliczamy zatem do kolejnych!

12 lutego 2022 roku daliśmy piękny koncert walentynkowy w Czaplinku! Na scenie rządziła muzyka pełna miłosnych uniesień oraz cudowne głosy: Beata Gramza, Małgorzata Grela, Dorota Nowak, Wojciech Dyngosz oraz Adam Zdunikowski. Mnóstwo było wzruszeń, ale i śmiechu, a nawet... szczekania, do którego skutecznie zachęcał nasz dyrygent, Piotr Wajrak. Publiczność w doskonałe humory wprowadziła Aneta Nurcek, która poprowadziła tę muzyczną, miłosną ucztę. Nie mogło się obyć bez bisu, który wraz z naszymi solistami zaśpiewał Burmistrz Czaplinka, Marcin Naruszewicz, który przecież wiele lat występował na deskach Opery Nova w Bydgoszczy! To był piękny wieczór, najlepiej możliwie spędzony walentynkowy weekend!

6 stycznia 2022 roku wystąpiliśmy w Chojnicach z dwoma wspaniałymi koncertami noworocznymi pt. "Głosy świata". Soliści byli fenomenalni i mieli wszelkie atuty, by śpiewnie oprowadzać chojnicką publiczność po najbardziej melodyjnych krajach. Przedstawicielami Polski byli Aleksandra Borkiewicz (sopran) oraz Dariusz Stachura (tenor - Polski Pavarotti, dyrektor Teatru Wielkiego w Łodzi), fantastyczni śpiewacy, którzy od pierwszych dźwięków skradli serca słuchaczom. Ale nie lada gratką była obecność sopranistki z Meksyku - Alejandrina Vazquez zachwycała interpretacjami arii i pieśni, a sama jej obecność sprawiła, że wszyscy poczuliśmy jakbyśmy przez chwilę byli w tym niesamowitym, gorącym kraju. Emilia Czekała była niezwykle dowcipną przewodniczką w tej podróży, w dodatku nie odmówiła sobie przyjemności by zaśpiewać choć jedną piosenkę, na co bardzo entuzjastycznie zareagowała publiczność, a Marek Czekała był pilotem tego muzycznego samolotu, który zabierał nas tam, gdzie śpiewa się i tańczy bez wytchnienia!

11 listopada 2021 roku przeżywaliśmy Dzień Niepodległości w Wągrowcu podczas corocznego koncertu pamięci poległych w walce o niepodległość, w którym  mieliśmy przyjemność występować w znakomitym towarzystwie chórów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego z Bydgoszczy oraz The Hoor z Wągrowca. Emilia Czekała rozpoczęła wieczór kilkoma słowami o Requiem d-moll W.A.Mozarta,  później zaś za pulpitem dyrygenckim stanął Bernard Mendlik i to on poprowadził tę legendarną kompozycję, w której partie solowe wykonali:  Beata Gramza - sopran, Justyna Gęsicka - alt, Krzysztof Zimny - tenor oraz Bartłomiej Tomaka - bas. Dzień Niepodległości staje się w Kościele Pocysterskim oo. Paulinów wyjątkowo magiczny, cieszymy się, że możemy go tam świętować!

6 listopada 2021 roku w Kościele NMP Królowej Polski w Słubicach miał miejsce uroczysty koncert - była to prapremiera mszy skomponowanej przez Sinto Valentina ku czci patrona Polesia, św. Andrzeja Boboli z okazji obchodów 75. rocznicy przesiedleń Poleszuków. Przy pulpicie dyrygenckim stanęła charyzmatyczna Barbara Weiser-Lada, pięknie zabrzmiał chór Adoramus, a słuchacze dali się ponieść wyjątkowym dźwiękom, których stanowczo zażądali więcej owacją na stojąco. Nie zabrakło więc bisów, a atmosfera była rzeczywiście prawdziwie podniosła i piękna!

9 września 2021 roku uczciliśmy muzycznie i rockowo 130-lecie komunikacji miejskiej w Toruniu! Rozpocząliśmy od "Żartobliwego gawota", który powstał dokładnie w 1891 roku na okazję inauguracyjnego przejazdu pierwszego tramwaju konnego, a do którego nuty odnalezione zostały przypadkowo zaledwie kilka tygodni wcześniej! Później wraz z zespołem Żuki wykonaliśmy piosenki, które zmieniły oblicze rocka. Piotr Andrzejewski, Jerzy Bołka, Marek Posieczek, Adam Staniszewski oraz Joachim Perlik przypomnieli przeboje takich zagranicznych i polskich legend jak Deep Purple, Rod Steward, Bob Dylan, Perfect czy Skaldowie. Całą uroczystość słowem poprowadziła Emilia Czekała, która przy poszczególnych utworach wspominała, co w czasie ich powstania działo się akurat w kwestii tramwajów czy autobusów w Toruniu. Sama zaśpiewała dwie piosenki i skłoniła do wspólnego śpiewu publiczność, która opuszczała salę z szerokimi uśmiechami na ustach. MZK w Toruniu życzymy kolejnych co najmniej 130 lat i zawsze tak roześmianych i radosnych pracowników, jak podczas naszego koncertu!

8 sierpnia 2021 roku spędziliśmy w Chojnickim Centrum Kultury, gdzie wraz z zespołem Żuki daliśmy gorrrrący koncert przebojów Beatlesów i nie tylko! Wspólnego śpiewania i uciechy z tego muzycznego spotkania nie było końca! Oklaski grzmiały po każdym utworze głośno i radośnie, a atmosfera tego popołudnia na długo zostanie w naszej pamięci! Żuki w składzie: Piotr Andrzejewski, Jerzy Bołka, Marek Posieczek i Adam Staniszewski, zauroczyły chojnicką publiczność swoimi wykonaniami piosenek Beatlesów, Joachim Perlik za swoją interpretację piosenki "Dziwny jest ten świat" dostał wielkie i długie brawa, Marek Czekała nie tylko dyrygował, ale i tańczył, a czasem po prostu odpoczywał, gdy oddawał batutę swojej córce Emilii, która przez cały koncert opowiadała o losach czwórki z Liverpoolu bawiąc niejednokrotnie publiczność beatlesowskimi anegdotami. Zakończyliśmy polskim akcentem, piosenką "Nikt na świecie nie wie", która porwała publiczność w dziki taneczny szał - ależ to było niesamowite! Genialne zakończenie genialnego koncertu!

23 czerwca 2021 roku w Szpitalu im. A. Jurasza w Bydgoszczy odbyła się uroczystość, która miała na celu złożenie podziękowań pracownikom i wszystkim osobom zaangażowanym w nierówną walkę toczącą się w trakcie pandemii koronawirusa. Mieliśmy zaszczyt uświetnić ją muzyką na żywo wykonując piękne utwory pochodzące z filmów i nie tylko. Koncert poprowadziła Emilia Czekała, która niejednokrotnie dziękowała zebranym gościom za ich nieocenione wysiłki, a na końcu zadedykowała im ostatni utwór: "Mam tę moc". To ogromna radość, dzielić się muzyką z tak wyjątkowymi ludźmi podczas tak ważnych chwil!

16 czerwca 2021 roku gościliśmy w pięknych progach nowego, niezwykłego miejsca na mapie Bydgoszczy - w Fabryce Lloyda. Odbyła się tam uroczysta gala Orłów Budownictwa Pomorza i Kujaw zorganizowana przez firmę Mat-Bud. Nasz koncert uświetnił to wydarzenie, a był wyjątkowy, bowiem miała miejsce premiera naszego najnowszego progarmu: "Historia Rocka Symfonicznie". Wraz z zespołem Żuki i Joachimem Perlikiem wykonaliśmy największe rockowe przeboje - zarówno polskie, jak i zagraniczne. Zabrzmiały utwory takich zespołów jak Deep Purple, Budka Suflera, Perfect czy Pink Floyd w fantastycznych, nowych aranżacjach Marka Czekały. Zaśpiewała także Emilia Czekała, która tradycyjnie poprowadziła cały koncert opowiadając o ważnych dla rocka elementach. Koncert zakończył się bisem, wspólnym śpiewaniem i ogólną, wspólną radością! Cieszymy się, że po trudnym pandemicznym czasie znów możemy przeżywać tak fantastyczne chwile na scenie!

17 maja 2021 roku nareszcie mieliśmy możliwość świętować nasze 25-lecie! Z tej okazji nagraliśmy koncert goszcząc w pięknych prograch Młynów Rothera w Bydgoszczy - wydarzenie to jest naprawdę historyczne, bowiem nie odbywał się tam dotychczas żaden koncert - byliśmy pierwsi! Za pulpitem dyrygenckim stanął oczywiście założyciel naszej orkiestry, Marek Czekała, jego córka, Emilia, wraz z Jackiem Pawlewskim poprowadzili koncert słowem, a niesamowitą energią i głosami jak dzwon dzielili się z nami znakomici tenorzy z grupy Tre Voci: Mikołaj Adamczak, Miłosz Gałaj i Wojtek Sokolnicki. Jesteśmy wzruszeni, że mogliśmy uczcić tak ważny dla nas jubileusz w sercu Bydgoszczy. Czekamy teraz na więcej koncertów - obowiązkowo z publicznością!

27 lutego 2021 roku po miesiącach przerwy spowodowanej pandemią nareszcie znów wystąpiliśmy przed publicznością - i było wspaniale!!! W Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu wraz z zespołem Żuki oraz Joachimem Perlikiem daliśmy koncert wypełniony największymi przebojami Beatlesów, Klenczona, Niemena, czy.... Żuków. Historię grupy The Beatles przybliżyła Emilia Czekała, która ponadto zaskoczyła wszystkich... przejmując na trzy utwory batutę od swojego taty, Marka Czekały. Jak sama przyznała bardzo się stresowała, ale z taką publicznością nie było się czego obawiać! A słuchacze naprawdę byli fenomenalni - śpiewali, klaskali, a na końcu nawet radośnie tańczyli! Koncert ten był znakomitym wstępem do nagrania, które miało miejsce dzień później. Program można obejrzeć na platformie YouTube.

6 stycznia 2021 roku to dzień premiery nagrania koncertu "Melodie srebrnego ekranu", który mieliśmy przyjemność wykonać w pięknie przystrojonym teatrze w Grudziądzu w ramach "Szczepionki Kulturalnej". Tym razem miejsca dla publiczności świeciły pustkami, a po wykonanych utworach nie rozlegały się brawa, lecz pomimo tego dokliwie odczuwalnego braku, cudownie było się spotkać z muzyką, dawno niewidzianymi kolegami i koleżankami, z emocjami jakie wiążą się ze sztuką! Naszą publicznością były kamery, które zarejestrowały wybrane perełki muzyki filmowej - wyśpiewali je Emilia Czekała oraz Michał Grobelny, wytańczyli znakomici tancerze z grupy DanceRouge, Dominika Kwintal i Paweł Tomaszewski, a ciekawostki związane z poszczególnymi utworami przybliżył Marek Czekała, który rządził także batutą. Mamy nadzieję, że uda nam się przekazać choć część niezwykłych emocji, które królują zwykle podczas wystąpień na żywo!

20 października 2020 roku w koncercie "Sinatra kontra Presley" inaugurującym Bydgoszcz Jazz Festival wzięliśmy udział w części drugiej, aby rozgrzać publiczność piosenkami króla rock'n'rolla! Zastąpiliśmy tym samym Eljazz Big Band, który w części pierwszej swingował przebojami Sinatry i rozgrzał już fantastyczną publiczność spragnioną dobrej muzyki. Gdy przyszła nasza kolej, słuchacze niejednokrotnie wstawali z miejsc by dać się ponieść nogom i rock'n'rollowemu szaleńswu! Całość poprowadziła Emilia Czekała, głosem Sinatry śpiewali Michał Kuczyński oraz Łukasz Piasecki, który później wspaniale odnalazł się także w repertuarze Elvisa dzieląc się nim z Wiesławem Nowickim. Gospodarz wieczoru i całego festiwalu, Józef Eliasz, pilnował rytmu przy zestawie perkusyjnym i niejednokrotnie usłyszał: "ale przystojny ten pan przy bębnach!". Było mnóstwo świetnej zabawy, a maseczki na twarzach naszych słuchaczy nie były żadną przeszkodą, a wyzwaniem, które pokonali z pełną radością niejednokrotnie radośnie śpiewając i piszcząc!

21 czerwca 2020 roku, po ponad trzech miesiącach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa, wróciliśmy do koncertowania i z wielką radością wystąpiliśmy przed publicznością! W ramach programu "Kultra w sieci" w Bazylice Mniejszej w Chojnicach odbył się koncert "Najpiękniejsze perły muzyki barokowej". Zabrzmiały kompozycje G.F. Haendla, J.S. Bacha czy C. Monteverdiego. Do udziału w koncercie zaprosiliśmy wybitnych śpiewaków, którzy zachwycali słuchaczy swoimi głosami na najważniejszych salach koncertowych świata, a tego dnia sprawili, że chojnicka publiczność nie ustawała w gromkich brawach. To artyści, którzy stanowią duet nie tylko na scenie, ale i w życiu prywatnym: Natalia Rubiś-Krzeszowiak oraz Krystian Krzeszowiak. Przy pulpicie dyrygenckim stanął oczywiście Marek Czekała, a słowem koncert okrasiła jego córka, Emilia Czekała. Wydarzenie to po 7 dniach pojawi się w internecie - to będzie piękna pamiątka pierwszego koncertu po trudnym okresie tęsknoty za publicznością!

22 lutego 2020 roku odbył się coroczny Bal Wiedeński w restauracji Maestra w Bydgoszczy, który uświetniliśmy muzyką na żywo. Już od samego początku na parkiecie nie brakowało chętnych - pary wirowały w walcach, pokazywały efektowne figury podczas tanga lub energicznie skakały w rytm wesołych polek. Miało miejsce także mnóstwo atrakcji - tradycyjnie bal rozpoczęliśmy polonezem, który w pierwszych parach poprowadzili pięknie wystrojeni tancerze ze szkoły tańca Fordance oraz organizatorzy balu, właściciele firmy Gran, Państwo Iwona i Antoni Kujawa; po pysznym obiedzie wystąpili Justyna Gęsicka oraz Łukasz Lenart; nie zabrakło konkursu walca wiedeńskiego, na którym poziom był w tym roku wyjątkowo wysoki; zaśpiewała także Emilia Czekała, która piosenką "Seksapil" tak rozgrzała gości, że prędko wrócili na parkiet. Muzyczną całość niczym Johann Strauss poprowadził od skrzypiec Marek Czekała, który odbierał także gratulacje z okazji jubileuszu orkiestry - w tym roku mamy przecież 25 lat!

14 lutego 2020 roku spędziliśmy Walentynki z publicznością zakochaną w melodiach 20-lecia międzywojennego. Rogozińskie Centrum Kultury zmieniło się tego dnia w Cafe Bodo, gdzie Marek Czekała od skrzypiec zachęcał do wspólnego świętowania, Łukasz Gocławski "umówił się z nią na dziewiątą", a nawet przyznał, że jest "zimnym draniem", ale miał szczęście, bowiem Emilia Czekała uznała, że "miłość ci wszystko wybaczy", a poza tym potrzebowała partnera, bo przecież "boi się sama spać". Publiczność rogozińska ponownie udowodniła, że stanowi świetny chór, gdy dośpiewywała refren prawie każdej piosenki, a gdy zaczęła głośno cmokać i melodyjnie gwizdać, uznaliśmy zgodnie, że zasłużyła na odznakę dla najbardziej rozbawionej walentynkowej publiczności! To był przesympatyczny wieczór, a my ponownie zakochaliśmy się w Rogoźnie!

22 stycznia 2020 roku miał miejsce wyjątkowy Jubileuszowy Koncert Noworoczny w klubie osiedlowym "Orion" na bydgoskim Błoniu. Wyjątkowy z kilku powodów: uczciliśmy nim muzycznie po pierwsze Dzień Babci i Dziadka, po drugie początek nowego roku, po trzecie bydgoski powrót do wolnej Polski, ale przede wszystkim - jubileuszowy rok Bydgoskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, która obchodzi 130-lecie!!! Z tych wszystkich wspaniałych okazji zaśpiewali tego popołudnia znakomici soliści - Justyna Gęsicka oraz Krzysztof Zimny, którzy oczarowali publiczność do tego stopnia, że otrzymywali owacje na stojąco nawet w środku koncertu! Atmosfera była iście szampańska - dbała o to Emilia Czekała, która wraz ze słuchaczami świetnie się bawiła, wiwatowała na cześć spółdzielni, a nawet... szczekała! Marek Czekała również wtrącił swój dowcip, ale przede wszystkim zachwycał grą na skrzypcach. Spotkanie z "oriońską" publicznością zaliczamy do nadzwyczaj udanych, dziękujemy za przemiły czas!

12 stycznia 2020 roku daliśmy dwa roztańczone noworoczne koncerty rock'n'rollowe w Chojnickim Centrum Kultury! Rządziła muzyka samego króla, Elvisa Presley'a, a zatem nie mogło zabraknąć świetnego zespołu Elvis Band w składzie: Józef Eliasz - perkusja, Artur Grudziński - instrumenty klawiszowe, Maciej Olesiński - gitary, Kasper Łbik - gitara basowa oraz dwójki żywiołowych wokalistów: Adama Wasieli i Łukasza Piaseckiego. Emilia Czekała słowem wprowadziła słuchaczy w rock'n'rollowy nastrój, ruszyła w tan wraz z publicznością, a na jednym z koncertów oderwała nawet Marka Czekałę od pulpitu dyrygenckiego, by i on pokazał, jak się tańczy rock'n'rolla! Nie zabrakło marynarek krążących w powietrzu, szalonych tańców, wspólnego chóralnego śpiewania. Zabawa była przednia - i jak tu nie wierzyć, że Elvis żyje?

11 stycznia 2020 roku na zaproszenie firmy Inter-Vax daliśmy dwa koncerty noworoczne w Domu Kultury w Żninie. Na tę okazję do wspólnych występów zaprosiliśmy troje znakomitych śpiewaków, którzy zachwycili swoimi głosami - byli to: Natalia Łęt, Nazarii Kachala oraz Szymon Rona. Natalia Łęt w Arii Pericoli wprawdzie przesadziła z szampanem, a nasi tenorzy pojedynkowali się nieco na długie dźwięki, ale wszyscy wyszli z pojedynków szczęśliwie, a co ważniejsze - z głośnymi owacjami od szczęśliwej publiczności! Zaśpiewała także Emilia Czekała, która dowcipnie zapowiadając poszczególne utwory, postanowiła dowcipnie zapowiedzieć także... siebie. A jakby tego było mało - zagrała na budziku. Ale to nie koniec muzycznych niespodzianek, bo oto publiczność wezwana została do tablicy i chórem pięknie wyśpiewała jedną z piosenek. Obydwa koncerty zakończyły się wołaniem o bis, które to wołanie z przyjemnością zrealizowaliśmy - takiej publiczności nie wolno odmawiać!

4 stycznia 2020 roku miały miejsce dwa fantastyczne "Koncerty Noworoczne z Rózą" w pięknie przystrojonym na tę okazję (oczywiście pachnącymi kwiatami!) Teatrze w Grudziądzu. Kwiaty rządziły na wielkiej tablicy w tle, kwiaty rządziły przy krawędzi sceny, ale przede wszystkim - kwiaty stanowiły drogocenne głosy w pojedynku śpiewnych duetów! Walczyły o nie dwie pary: Marcela Wierzbicka-Opalińska i Dominik Opaliński oraz Justyna Gęsicka i Krzysztof Zimny. W przerwach koncertów każdy ze słuchaczy odebrał swoją różę, którą mógł obdarować jedną ze śpiewających drużyn, a wybór nie był łatwy, bowiem wszyscy nasi artyści zachwycali po równo! Zwłaszcza, że ich popisy bardzo często wspomagał znakomity grudziądzki chór Alla camera przygotowany przez Mateusza Iwanowskiego. Zespół ten jako gospodarz od lat tworzy niepowtarzalną atmosferę koncertów noworocznych w Grudziądzu. Całość od pulpitu dyrygenckiego poprowadziła wszechstronnie utalentowana dyrektor Centrum Kultury Teatr, Anna Janosz (choć nie zabrakło niespodzianki, gdy jednym utworem zadyrygował także Marek Czekała!), a o szampańskie noworoczne humory i sprawny przebieg głosowania zadbała Emilia Czekała. W obydwu koncertach róże były nie do zliczenia, w obydwu koncertach zadecydowaliśmy wspólnie z publicznością, że należy ogłosić remis - że to muzyka zwyciężyła! Choć soliści dodali od siebie, że zwycięzyła publiczność - rzeczywiście, w Grudziądzu publiczność jest doprawdy wspaniała! Dziękujemy za cudowne dwa wspólne koncerty!

3 stycznia 2020 roku odbył się w Rogozińskim Centrum Kultury wielki pojedynek o róże między duetem sopran-bas: Marcela Wierzbicka-Opalińska i Dominik Opaliński, a duetem mezzosopran-tenor: Justyna Gęsicka i Krzysztof Zimny. Pary te walczyły na głosy o sympatię słuchaczy, którzy poprzez głosowanie decydowali, która drużyna powinna dostać więcej pięknych czerwonych róż. Emocji było wiele, bowiem poziom był niesamowicie wyrównany, a wybór szalenie trudny. Na szczęście Emilia Czekała, która dowcipkowała przez całe to różane zamieszanie, ustanowiła prawo głosu remisowego i cały pojedynek zakończył się właśnie szczęśliwym remisem. Podwójne brawa dostał Marek Czekała, który tego dnia prócz dyrygowania zagrał także na... budziku. Nie obyło się bez owacji na stojąco i nieustannego wołania o bis, a więc obiecaliśmy że wrócimy - i to całkiem szybko, bo już na Walentynki!

1 stycznia 2020 roku tuż po północy wkroczyliśmy w Nowy Rok przebojowymi dźwiękami legendy rock'n'rolla Elvisa Presleya. Grudziądzki teatr już od kilku lat kontynuuje piękną tradycję koncertów sylwestrowych, których druga część zawsze rozpoczyna się zaraz po uroczystym toaście w pierwszych minutach nowego roku. Tym razem pierwszą część rozpoczął Eljazz Big Band z Józefem Eliaszem na czele, a zabrzmiały największe przeboje Franka Sinatry. Po północy wkroczyła nasza orkiestra, by razem z zespołem Elvis Band przypomnieć Presleyowskie dźwięki, przy których nogi aż same rwą się do tańca! Zaśpiewali Adam Wasiela oraz Łukasz Piasecki, Marek Czekała opowiadał o kulisach powstania poszczególnych utworów, a publiczność po kilku bisach wciąż nie chciała nas wypuścić ze sceny, okazało się jednak, że "Elvis opuścił już budynek"... Nie mogliśmy sobie wymarzyć piękniejszego początku roku i zacniejszego towarzystwa!