Wydarzenia

30-lecie chóru Alla camera

Dziś (04.06.2017) swoje 30-lecie obchodzi zaprzyjaźniony z nami chór Alla camera z Grudziądza. Podczas jubileuszowego koncertu Emilia Czekała na ręce dyrygenta, Mateusza Iwanowskiego, w imieniu całej orkiestry złożyła życzenia dalszej tak wspaniałej muzycznej podróży - wywodzącej się z przyjaźni i pasji! Współpracowaliśmy przy wielu projektach, tworzyliśmy wspólnie piękne koncerty, dzieliliśmy niepowtarzalne dźwięki. Dziękujemy!!!

Czytaj dalej

Dyrektor przekazuje pałeczkę!

Przed nami ekscytujące zmiany!

Z dumą informujemy, że założyciel oraz dyrygent naszej orkiestry, Marek Czekała, od 1 września stanie na czele Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej. Jesteśmy pewni, że osiągnie na tym polu wielki sukces i wspaniale poradzi sobie z nowymi wyzwaniami. Życzymy mu spełnienia i olbrzymiej satysfakcji na nowym stanowisku!
Nie oznacza to jednak, że nasza orkiestra przestanie istnieć - jej prowadzenie Marek Czekała przekaże swojej córce. Emilia Czekała zadba o to, aby muzyka Straussa, Symfonia Rocka, Singin' Birds symfonicznie, Cafe Bodo i inne projekty nadal rozbrzmiewały w najlepszym wydaniu naszej orkiestry!

Czytaj dalej

20 lat w jeden jubileuszowy wieczór!

Trudno zamknąć historię naszej orkiestry w jednym koncercie, przez te dwie dekady wydarzyło się bowiem mnóstwo – poznaliśmy wspaniałych ludzi, wybitnych artystów, braliśmy udział w niezliczonej ilości fenomenalnych projektów, spotykaliśmy się ze słuchaczami w całym kraju! Nie ma jednak jak w domu, dlatego też Koncert Jubileuszowy orkiestry musiał odbyć się w naszej ukochanej Bydgoszczy i nie mogło zabraknąć przyjaciół: zespołu Żuki, Joachima Perlika czy Piotra Salabera.

Czytaj dalej

Nagraliśmy kolejną płytę!

Mamy ekscytującą wiadomość jeszcze przed Świętami!!! Wydanie specjalne płyty "Kochaj mnie", którą nagrywaliśmy w wakacje wraz ze znakomitymi śpiewakami, Natalią Rubiś-Krzeszowiak oraz Krystianem Krzeszowiakiem, jest już dostępne! Płyta pojawi się w sklepach za kilka miesięcy, choć niektórzy szczęśliwcy posłuchają jej już w te Święta! Nie moglibyśmy wymarzyć sobie wspanialszego prezentu pod choinkę!

Czytaj dalej

20-lecie Orkiestry im. Johanna Straussa

Wielki Koncert Jubileuszowy, wrzesień 2010

Wielki Koncert Jubileuszowy, Wyspa Młyńska wrzesień 2010

 "Dzięki muzykom Orkiestry człowiek rozumie co to jest art & science. Bo tak naprawdę wszyscy należymy do tego magicznego świata, tylko że w odmiennym wymiarze. Kontakt z tą piękną muzyką dostarcza wrażeń, wzruszeń i przeżyć. I to jakich wrażeń, i jakich wzruszeń. To jest art. Tego nie daje science." – tak o Orkiestrze napisał kiedyś prof. Bogusław Buszewski, Kierownik Zakładu Chemii Środowiska i Ekoanalityki UMK w Toruniu. Dziś, po ponad tysiącu wspaniałych, różnorodnych, niezapomnianych koncertach, aż trudno uwierzyć, że zespół ten stworzony był ze skromnym założeniem, aby występować zaledwie kilka razy w roku.

Czytaj dalej

  • 1
  • 2