Emilia Czekała

Emilia CzekałaWokalistka, konferansjer, flecistka. Córka założyciela orkiestry Marka Czekały, który przekazał jej opiekę nad zespołem w 2016 roku, gdy sam objął funkcję dyrektora Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej.  Od tej pory to ona kontynuuje wieloletnie tradycje: dobiera programy poszczególnych koncertów, realizuje nowe pomysły, prowadzi koncerty z niezmiennym wdziękiem i humorem, z których od wielu lat słynie Orkiestra im. Johanna Straussa.

O jej wszechstronnych zainteresowaniach może świadczyć fakt, że z wyróżnieniem ukończyła filmoznawstwo oraz język niemiecki na brytyjskiej uczelni The University of Hull. Po powrocie do kraju to muzyka stała się najważniejsza: podjęła studia na kierunku wokalistyka jazzowa na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy pod kierunkiem prof. Joanny Zagdańskiej. Jako solistka wystąpiła m.in. z orkiestrami z Zamościa czy z Kielc, w maju i czerwcu 2016 roku zastępowała Dominikę Kasprzycką w zepole Singin' Birds. Odnosi także sukcesy jako konferansjer – nie tylko od wielu lat prowadzi koncerty Orkiestry im. Johanna Straussa (po polsku, po angielsku lub po niemiecku!), ale także od 2016 roku współpracuje w tym zakresie z Filharmonią Pomorską i Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, zyskując znakomite recenzje i opinie słuchaczy. Wśród recenzji koncertów, które poprowadziła znalazły się następujące słowa:

"Czarowała też Emilia Czekała, która świetnie poprowadziła ten koncert. Lekko, z humorem, z niesamowitym wdziękiem."

"Ogromne gratulacje dla debiutującej w Filharmonii Pomorskiej w roli prowadzącej koncert Emilii Czekały. Magia tego wieczoru to także zasługa tej pięknej dziewczyny, której słowa, gesty, uśmiechy po prostu skrzyły się miłością do muzyki"

"Brawa należą się też za wprowadzenie do koncertu. Nie lubię długiej gadaniny, wolę słuchać muzyki. Ale wprowadzenie, które zrobiła dzisiaj Emilia Czekała było naprawdę dobre. Zwarte, ciekawe i bez kartki, która czasem bywa większym ciężarem niż pomocą."

Jesienią 2016 roku stworzyła swój video-blog osobisty, gdzie realizuje swoje pasje mówiąc o muzyce. Rozpoczęła od patrona naszej orkiestry, Johanna Straussa. Posłuchajcie!

Więcej informacji na stronie www.emiliaczekala.pl