Wydarzenia

Dyrektor przekazuje pałeczkę!

Przed nami ekscytujące zmiany!

Z dumą informujemy, że założyciel oraz dyrygent naszej orkiestry, Marek Czekała, od 1 września stanie na czele Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej. Jesteśmy pewni, że osiągnie na tym polu wielki sukces i wspaniale poradzi sobie z nowymi wyzwaniami. Życzymy mu spełnienia i olbrzymiej satysfakcji na nowym stanowisku!
Nie oznacza to jednak, że nasza orkiestra przestanie istnieć - jej prowadzenie Marek Czekała przekaże swojej córce. Emilia Czekała zadba o to, aby muzyka Straussa, Symfonia Rocka, Singin' Birds symfonicznie, Cafe Bodo i inne projekty nadal rozbrzmiewały w najlepszym wydaniu naszej orkiestry!

(20.08.2016)

Pod czułym okiem i batutą Marka Czekały nasza Orkiestra w czasie 20 lat istnienia dała ponad 1000 koncertów w kraju i za granicą. Przez ten okres nasz dyrygent zasłużył się dla kultury regionu, co zaowocowało wieloma wyróżnieniami i nagrodami: Statuetką im. Aleksandra  Gąssowskiego przyznawanej w Grudziądzu czy Medalem im. prof. Leonarda Lorentowicza od Towarzystwa Przyjaciół Ciechocinka.

Podczas przyjmowania prestiżowej Nagrody Aleksandra, Marek Czekała powiedział: To, że zauważyliście państwo nasz wkład w kulturę grudziądzką jest dla mnie nie tylko zaskoczeniem, ale olbrzymim zaszczytem. Chcę jednak by ta nagroda była nie tylko dla mnie, ale także dla moich koleżanek i kolegów z orkiestry, bo sam ją tak odbieram. W Grudziądzu koncertujemy regularnie i śmiem powiedzieć, że jesteśmy już miejską orkiestrą.

 

Żal nam będzie się rozstawać z naszym dyrektorem, choć wiemy, że znakomicie odnajdzie się na nowym stanowisku. Przez te wszystkie lata wiele ze swojego doświadczenia przekazywał swojej córce,  teraz Emilia Czekała przejmie pałeczkę i bez wątpienia koncerty naszej orkiestry wciąż będą pełne energii, fantastycznej muzyki, niezapomnianych spotkań z publicznością! Mamy nadzieję, że czasem jednak Marek Czekała zgodzi się jeszcze zadyrygować naszą orkiestrą...


Naszemu (wkrótce byłemu) Szefowi, Dyrektorowi Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej - serdecznie gratulujemy!!!